Будьте уважні при купівлі та використанні піротехнічних виробів

Будьте уважні при купівлі та використанні піротехнічних виробів...
Картинка к: Будьте уважні при купівлі та використанні піротехнічних виробів

З метою недопущення завдання шкоди суспільним інтересам, у разі закупівлі піротехніки для влаштування феєрверків та світлозвукових видовищ з нагоди святкування Новорічних та Різдвяних свят, в обов’язковому порядку слід звертати увагу на вимоги, визначені Технічним регламентом піротехнічних виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2011 № 839.

Так, маркування виробу (його пакування) повинно бути зроблено українською мовою, містити відомості про виробника та імпортера виробу, інструкцію щодо його використання та зберігання, вікові обмеження, дату виготовлення, строк зберігання, радіус небезпечної зони дії, вагу піротехнічної суміші, тощо.

Також, в обов’язковому порядку, на піротехнічному виробі або на його пакуванні повинен бути нанесений національний знак відповідності згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 № 1599 ( зі змінами). Даний знак має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника, а також повинен містити ідентифікаційний номер органу, що проводив оцінку відповідності даного виробу

Діяльність, яка пов’язана з торгівлею піротехнічними виробами, підлягає ліцензуванню, тобто піротехніку мають продавати лише підприємці, фізичні або юридичні особи, які мають відповідну ліцензію Міністерства внутрішніх справ України.

Зберігання та реалізація побутової піротехніки може здійснюватись лише у відповідно обладнаних приміщеннях. Забороняється продаж піротехніки на ринках та на вулицях, в підприємствах роздрібної торгівлі (кіосках, палатках, з лотків, тощо).

Продаж будь-яких піротехнічних засобів особам до 18 років категорично заборонений. Діти, які купують небезпечні забавки, можуть отримати травми, опіки, каліцтва. Підприємців-порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів (ст.195-6 КУпАП). Санкція статті передбачає накладання штрафу в розмірі від 510 до 17000 гривень з конфіскацією предметів торгівлі.

Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачами відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або на пакуванні виробу. Забороняється застосування піротехніки у встановлений законом нічний час з 22.00 до 8.00 години, за винятком дня святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

Піротехнічні вироби призначені для створення світлового, димового, шумового та світлошумового ефектів під час їх придбання в торгівельній мережі вимагати від продавця представлення копії сертифіката якості виготовлювача і сертифіката відповідності, виданого повноважним органом країни-виробника (постачальника).

У разі порушення вимог цих правил громадяни несуть наступну адміністративну відповідальність:

Продавці за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 до 1020 грн.) з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року – від шести десяти до ста неоподаткованих мінімумів громадян(від 1020 до 17000 грн).

Громадяни-споживачі: за статтею 182 КУпАП, а саме: порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму в населених пунктах і громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн); повторні такі ж правопорушення протягом року – тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятнадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян(від 255 до 510 грн) із конфіскацією піротехнічних виробів.

Придбання несертифікованої піротехнічної продукції, яка продається в невстановленому місці, без відповідних документів, несе в собі небезпеку. До кожного піротехнічного засобу у продавця обов’язково має бути інструкція, а на продукції має бути зазначена дата виготовлення та термін придатності.

Будьте відповідальними, це допоможе зберегти здоров’я та життя Вам та Вашим близьким!

Джерело: Прес-служба Нікопольської міської ради

Читати попередню

В Нікополі працює центр для дітей з особливими навчальними потребами

Читать наступну

Нові спортивні та ігрові майданчики в Нікополі встановлені за рахунок Бюджету участі

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство