До 2050 року 50% всієї електроенергії даватимуть сонячні й вітрові електростанції

До 2050 року 50% всієї електроенергії даватимуть сонячні й вітрові ...

Bloomberg опублікував аналітичний звіт New Energy Outlook 2018, у якому йдеться про прогнози розвитку світової енергетики до 2050 року. Над звітом працювали 65 експертів у 12 країнах, складаючи спільне уявлення про те, як розвиватиметься ринок енергетики. Інвестиції в чисту енергію будуть продовжувати зростати, оскільки зелені технології стануть дешевшими й ефективнішими.

Зокрема, зазначається, що до 2050 року близько 50% усієї світової електроенергії буде видобуватися на сонячних та вітряних електростанціях. Причиною цього стане те, що суттєво впаде собівартість її видобутку через появу дешевих літій-іонних батарей та спрощення накопичення, зберігання і розподілу енергії.

Вартість установки сонячних ферм та видобутку сонячної енергії до 2050 року знизиться на 71%, а вітрової – на 58%. Таким чином, конструювання нових сонячних та вітрових електростанцій стане значно прибутковішою справою, ніж будівництво нових масштабних вугільних і газових заводів.

Літій-іонні батареї вже впали в ціні на 80% порівняно з 2010 роком, а їх подальше здешевлення дозволить накопичувати електроенергію в непікові періоди і продавати її в систему, коли «вітер не віє, а сонце не світить».

Вугільні електростанції до 2050 року генеруватимуть лише 11% від усього світового видобутку, зараз цей показник становить 38%.

Стосовно ядерної енергетики – вклад АЕС в генерацію електроенергії після періоду популярності буде знижуватися все більше й більше. Причиною цього стане переважно фінансовий бік – спорудження й обслуговування таких об’єктів у тисячі разів дорожче за будівництво сонячних чи вітрових станцій, а захоронення радіоактивних відходів вимагає значних додаткових капіталовкладень.

Споживання газу для генерування електроенергії до 2050 року зросте слабко. Газ частіше буде використовуватися для покриття пікових навантажень, якщо не вистачатиме відновлювальної енергії. У Європі використання газових електростанцій різко впаде, а от у Китаї та Індії – зросте після 2040 року.

До 2050 року інвестиції в розвиток альтернативної енергетики складуть $11,5 тлрн, з них $8,4 трлн буде вкладено у вітрову і сонячну енергетику.

Електромобілі підвищать попит на електроенергію на 3,461 ТВт-год до 2050 року, це 9% усього світового попиту. Однак водії навчаться економити на системі тарифів, розробленій таким чином, щоб енергія в часи пікового навантаження коштувала дорожче і навпаки дешевшала в періоди доступності відновлювальних джерел.

Джерело: https://mind.ua/

Читати попередню

В Украине придумали военную форму с лечебным эффектом

Читать наступну

Майже 2 години без Місяця. Українці побачать рекордне місячне затемнення

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство