Перша допомога при отруєнні кавуном

Перша допомога при отруєнні кавуном

В Україні – сезон кавунів. Однак зараз небезпечно вживати кавуни, особливо для дітей, адже ви ризикуєте отруїтися нітратами. Про це розповіла лікар Вікторія Савицька.

Якщо ви таки купили ранній кавун, експерт рекомендує ретельно промивати його проточною водою, а до цього замочити в холодній воді на 30 хвилин.

«Добре б додати у воду аскорбінову кислоту – вона «витягує» більшу частину токсинів з плоду», – додає лікар. Що робити, якщо ви отруїлися кавуном Якщо після вживання кавуна ви різко відчули себе погано – треба викликати швидку допомогу, так як отруєння кавуном відноситься найнебезпечніших.

Лікар каже, що симптоми отруєння кавуном проявляються швидко – через пару годин після його вживання.

Основні симптоми: сильний головний біль, нудота, блювота і діарея, іноді піднімається температура, виникають судоми і ломота в суглобах.

«У таких випадках я рекомендую терміново дзвонити в швидку, так як такий стан може бути небезпечно, особливо небезпечні нітрати, які містяться у кавуні, для дітей, їм ранні ягоди давати не варто. А малюкам до півтора років навіть в розпал сезону кавуни пробувати не варто, – говорить Савицька.

До приїзду лікарів, хворому треба давати багато пити. Бажано, щоб людина випила таку кількість води, щоб з’явилася блювота. У такий спосіб організм позбавиться токсинів. Найближчу добу після отруєння бажано лежати в ліжку, адже організм дуже ослаблений. Крім того, у ці дні треба багато пити: мінеральну воду без газу, підійдуть також трав’яні чаї без цукру.

Джерело http://vesti.dp.ua

Читати попередню

Почему песок на пляже опасен для здоровья

Читать наступну

Чим загрожує звичка спати з кондиціонером

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство