Системний підхід та співпраця міської влади з громадськими організаціями – запорука успішного освоєння грантів для розвитку міста

Системний підхід та співпраця міської влади з громадськими організаціями ...

На фінальну стадію реалізації вийшов грантовий проект «Впровадження інноваційних технологій в медичну сферу м. Нікополя. Електронна медична карта та е-ліки», що наразі знаходиться на етапі налаштування програмного забезпечення та навчання персоналу.

Імплементація даного грантового проекту здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу, спів-фінансується та супроводжується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в рамках Угоди про партнерство, яка була затверджена рішенням Нікопольської міської ради від 26.06.2015 року №1-63/6.

Впровадження цього та інших грантових проектів в місті Нікополі стало можливим завдяки системному підходу та підготовчим організаційним заходам виконавчих органів Нікопольської міської ради.

З метою супроводу затверджених проектів та координації проектної діяльності в місті Нікополі було організовано Ресурсний центр ЄС/ПРООН і створено Координаційну раду з реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

До початку реалізації проект «Впровадження інноваційних технологій в медичну сферу м. Нікополя. Електронна медична карта та е-ліки» пройшов складний підготовчий етап.

19.01.2017 року міський голова Андрій Фісак затвердив проектну заявку з робочою назвою «Електронна медична карта нікопольця» на конкурс в рамках інноваційного компоненту «Розумні міста» та муніципальної складової ІІІ фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Подачу проектної заявки та моніторинг її розгляду експертами Проекту ЄС/ПРООН забезпечував відділ міжнародного співробітництва та розвитку Нікопольської міської ради. Грантодавець затвердив проектну заявку «Електронна медична карта нікопольця» для подальшої розробки проектної документації.

Згідно з вимогою Проекту ЄС/ПРООН щодо можливості освоєння грантових коштів тільки через неприбуткові організації (благодійні фонди, громадські об’єднання тощо) робочою групою проекту було запропоновано долучити до впровадження проекту Нікопольський благодійний фонд «Дітям Нікополя». Надання технічної консультаційної підтримки забезпечила громадська організація «Власна ініціатива», яку очолює Сергій Горобченко.

Таким чином, Андрій Фісак затвердив до реалізації грантовий проект «Впровадження інноваційних технологій в медичну сферу м. Нікополя. Електронна медична карта та е-ліки» з наступними частками спів-фінансування партнерів: спів-фінансування з бюджету міста – 126 570 грн.(20% від загальної вартості проекту); фінансовий вклад Проекту ЄС/ПРООН – 490 930 грн. (80% від загальної вартості проекту). Загальна вартість проекту – 617 500 грн.

Одночасно з підготовкою документації грантового проекту відділ охорони здоров’я Нікопольської міської ради працював над розробкою міської цільової програми «Інформатизація закладів охорони здоров’я в м. Нікополі на 2017-2020 роки», яка згодом була затверджена рішенням Нікопольської міської ради.

Грантові кошти допоможуть лише частково профінансувати виконання першого етапу міської цільової Програми. За рахунок грантового фінансування передбачено закупівлю одного з найкращих на сьогоднішній день національних програмних продуктів – медичної інформаційної системи «Доктор Елекс», яка забезпечить автоматизацію та оптимізацію наступних процесів комунального закладу «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги»: ведення електронної медичної карти пацієнта, організацію амбулаторного прийому пацієнтів, діагностику та лікування пацієнтів, проведення діагностичних і лабораторних досліджень, управління персоналом, ведення інформаційної бази наявності лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Мешканці міста будуть мати доступ он-лайн до клієнтського додатку «веб-клієнт» та отримають можливість користуватися мобільними додатками «Мобільний клієнт» (для IOS та Android). Підсистема забезпечує віддалений доступ користувача до системи за допомогою мережі Інтернет. За допомогою підсистеми користувач може самостійно записатися на прийом до потрібного спеціаліста; викликати лікаря додому; переглянути свою медичну карту, ознайомитися з результатами огляду, призначеним лікуванням, переглянути медичні документи, зокрема, результати обстежень та аналізів; отримати актуальну інформацію щодо наявності ліків, які були закуплені за кошти державного та місцевого бюджетів тощо.

Але грантового фінансування недостатньо, щоб у повному обсязі забезпечити виконання першого етапу міської Програми інформатизації медичних закладів первинного рівня. На придбання апаратних засобів медичної інформаційної системи КЗ «НЦПМСД» та на заходи по впровадженню електронного реєстру пацієнтів з бюджету міста в 2017 році додатково виділено коштів на суму 358 006,24грн.

Крім цього, за кошти Нікопольського регіонального благодійного фонду «Дітям Нікополя» було придбано додатковий резервний сервер вартістю 26500грн., який в найближчий час буде безоплатно передано на баланс КЗ «НЦПМСД».
Наступним етапом реалізації міської програми «Інформатизація закладів охорони здоров’я в м. Нікополі на 2017-2020 роки» стане впровадження медично-інформаційної системи в медичних установах вторинного рівня медицини.

Джерело http://nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

У Нікополі переймаються питаннями медичного забезпечення участників АТО

Читать наступну

Вдалий виступ нікопольських тенісистів

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство