Спостерігається зниження захворюваності на ГРВІ та грип

Спостерігається зниження захворюваності на ГРВІ та грип
Картинка к: Спостерігається зниження захворюваності на ГРВІ та грип

З початку 2018 року до Нікопольського центру первинної медико-санітарної допомоги офіційно звернулося за медичною допомогою з приводу ГРВІ та грипу 4813 осіб, з них на грип захворіло 6 осіб.

На сьомому тижні 2018 року за медичною допомогою з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій звернулося 760 хворих, на попередньому (шостому) тижні – 975 хворих. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 652,0 проти 837,0 за попередній тиждень, таким чином спостерігається зниження захворюваності на 22%.

В порівнянні з попереднім тижнем показник захворюваності серед дітей до 14 років знизився на 20%, серед школярів показник захворюваності знизився на 33%.

З метою вивчення циркуляції вірусу на території міста було обстежено 12 дітей шкільного віку. Серед обстежених у 50% був виявлено вірус грипу В.

Симптоми грипу

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (більше 38 °С), головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель та нежить.
Якщо стан хворого погіршується, негайно звертайтеся до сімейного лікаря, адже життя людини може опинитися під загрозою.

Найдієвішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Існують групи ризику, яким вакцину варто зробити перш за все. Для них грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна профілактика може вберегти їм не лише здоров'я, а й саме життя. Це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями, а також люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Крім вакцинації, варто також вести здоровий спосіб життя і дотримуватися простих порад, щоб уникнути хвороби:

1.Якщо ви захворіли – візьміть лікарняний і сидіть вдома. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.
2.Уникайте близького контакту з людьми, в яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
3. Прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
4. Часто мийте руки, це допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
5. Намагайтеся не торкатися обличчя, адже на руках є дуже багато мікробів. А торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
6. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
7. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Лікування ГРВІ та грипу

Симптоматичне лікування спрямоване на контроль над температурою, больовими відчуттями, загальним самопочуттям. З лікарських засобів, призначених для підтримки хворого, застосовують парацетамол, ібупрофен, при грипі застосовуються противірусні препарати за призначенням сімейного лікаря. Обов'язковою умовою одужання є постільний режим, тепле питво, тривалий сон.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

ПАО «ДТЭК Днепрооблэнерго» информирует

Читать наступну

Запали свічу

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство