Субсидія на опалювальний сезон 2018-2019: що треба знати?

Субсидія на опалювальний сезон 2018-2019: що треба знати?
Картинка к: Субсидія на опалювальний сезон 2018-2019: що треба знати?

З травня цього року в Україні діють зміни у призначенні житлової субсидії, тому змінилася кількість сімей, які мають право на її отримання. В місті станом на 1 листопада 2018 року житлову субсидію отримують 13 тисяч домогосподарств, що вдвічі менше ніж в минулому опалювальному сезоні. Загалом нараховано за жовтень 2018 р. житлових субсидій на суму 5 млн. 187 тис. грн.

Управлінням проведено автоматичний перерахунок субсидії на опалювальний сезон без звернення громадян. Всі повідомлення вже відправлені і найближчим часом будуть доставлені за адресами проживання.

Нагадуємо отримувачам субсидії, що з початком опалювального сезону надати нові Заяви та Декларації повинні такі категорії громадян:

- особи, члени сімей яких (чоловік, дружина) зареєстровані за різними адресами (якщо заява не надавалась в період з 01.05.2018р. по 01.10.2018 р);

- сім’ї, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих осіб;

- внутрішньо переміщені особи та орендарі житла;

- сім’ї, у яких відбулись зміни у складі сім’ї.

Таким категоріям громадян субсидію автоматично на опалювальний період не подовжено.

Майже 2 тисячам домогосподарств субсидію не призначено, так як визначений для сім’ї розмір обов’язкової частки плати, перевищує розмір плати за житлово-комунальні послуги. В такому випадку, в повідомленні буде зазначено: не призначено субсидію «вартість послуг не перевищує обов. платежу».

При розрахунку субсидії з 16 жовтня 2018 року доходи були враховані за I-II квартали 2018 року.

Субсидію не призначено також громадянам, в яких були відсутні доходи протягом вищеззначеного періоду, або якщо доходи були менші ніж мінімальна заробітна плата, або ними не було сплачено єдиний соціальний внесок.

Безробітні мають право на субсидію, якщо вони сплатили єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – це 22% від мінімальної зарплати – тобто 819 гривень у місяць. Людина має сплатити такий внесок за три місяці. Щоб сплатити ЄСВ, треба звернутись до Державної фіскальної служби. Там необхідно укласти договір про добровільну сплату ЄСВ. Але тут є один дуже важливий момент – якщо безробітний одержувач субсидії припинить сплату щомісячних внесків ЄСВ, то йому доведеться повернути повну суму отриманої субсидії..

Просими звернути увагу на зазначену в повідомленнях графу «ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ». У випадку, якщо громадянами не надано нові заяви та декларацію з доходами членів сім’ї, субсидія буде перерахована та її необхідно буде повернути.

Нагадуємо ще раз, що якщо подружжя зареєстроване за різними адресами, при нарахуванні субсидії для житла одного, враховуються доходи іншого.

Якщо зареєстрована в житловому приміщенні дружина, а чоловік зареєстрований за іншою адресою, незалежно проживають вони разом чи ні, то при розрахунку субсидії його доходи однозначно враховуються. І навпаки – при розрахунку субсидії для житла, де зареєстрований чоловік, повинні враховуватись доходи дружини. Йде перехресне врахування. Травневі зміни дуже суттєво виокремили поняття «сім’я». Незалежно від того, хто де зареєстрований і проживає, всі доходи враховуються.

Джерело: nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Ведуться роботи по освітленню алеї та поточному ремонту 56 будинків

Читать наступну

На вулиці Херсонській повністю відновили освітлення

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство