З початку року внесок Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ склав 25,8 млрд. грн.та інші новини

З початку року внесок Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів ...З початку року внесок Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів ...

Протягом І кварталу 2018 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням ДУ офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) 22 млрд. 806,6 млн. грн., що на 6 млрд. 178,8 млн. грн., або на 37,2% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це проінформувала очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Так, до державного бюджету впродовж трьох місяців 2018 року мобілізовано 17 млрд. 286,9 млн. грн. Це на 5 млрд. 215,8 млн. грн. або на 43,2% більше, ніж у січні – березні минулого року.

Надходження, що формують кошики місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 5 млрд. 519,7 млн. грн. Це на 963 млн. грн. (або на 21,1%) більше фактичних надходжень І-го кварталу 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 2 млрд. 991,7 млн. грн. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 22,7%, або на 553,3,2 млн. грн.

Податківці області прийняли участь у презентації проведення інформаційної кампанії

У зв’язку із проведенням інформаційної кампанії щодо початку перевірок інспекторами праці роботодавців виконуюча обов’язки заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна та начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов прийняли участь у прес-конференції у міській раді міста Дніпра.

«На сьогодні, Головне управління ДФС у Дніпропетровській області є основним партнером бізнесових структур, які працюють заради однієї мети – розвитку підприємництва в країні та Дніпропетровській області. Одним з пріоритетних напрямів діяльності органів фіскальної служби є запобігання використанню незадекларованої праці та виплати заробітної плати в «конвертах». Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень населення в цілому по Україні та в Дніпропетровському регіоні. Тому, значна увага надається роз’яснювальній роботі з приводу легалізації заробітної плати»,- висловила позицію податкової служби Ірина Сікіріна.

Через засоби масової інформації, на семінарах та особистих співбесідах із суб’єктами господарювання постійно інформується про розміри заробітної плати, переваги оформлення найманого робітника тощо.

Ірини Сікіріна також відмітила: «Фіскальною службою ведеться і аналітична робота по виявленню роботодавців, що порушують податкове законодавство. Згідно аналізу звітності, яку ми отримуємо, близько 3,6 тисячі роботодавців сплачують заробітну плату нижче мінімально встановленої законодавством».

У поточному році з питаннь упередження порушень податкового законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам перевірено 27 СГ – юридичних та фізичних осіб.

Встановлено порушення по 23 перевіркам з податку на доходи з фізичних осіб та 11 перевіркам по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За донарахованими сумами до бюджету надійшло ПДФО 459,5 тис.грн.

За рахунок легалізації 534 робочих місць, в бюджет додатково надійшло 333,0 тис.грн. податку на доходи з фізичних осіб, 27,7 тис.грн. військового збору та 407,0 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Начальником управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владиславом Воіновим озвучені основні зауваження, які виникають у контролюючих органів до податкових агентів при складанні розрахунку ф.№1ДФ.

На прес-конференції також презентовано початок перевірок інспекторами праці роботодавців. Відмічено, що наймані працівники, відстоюючи свої законні права пишуть про порушення під час виплат заробітної плати, в тому числі в «конвертах», та оформленню взаємовідносин з роботодавцями.

Фіскальна служба та Інспекція з питань праці та зайнятості населення міськради і в подальшому співпрацюватимуть, відстоюючи законні інтереси найманих працівників надходження до місцевих бюджетів.

В заключному слові в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна зауважила, що у подальшому ГУ ДФС у Дніпропетровській області разом з ГУ Держпраці в Дніпропетровській області та Інспекцією з питань праці та зайнятості населення міськради розроблять ряд сумісних заходів, в яких будуть зазначені питання проведення перевірок роботодавців (що потрапили до групи «ризику») щодо дотримання ними норм трудового, податкового та іншого законодавств.

Застосування порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» під час здійснення митного оформлення товарів в програмі «Деталі»

29 березня 2018 року в прямому ефірі 34 телеканалу м. Дніпра відбулася програма «Деталі» за участі начальника відділу організації митного контролю управління організації митного контролю Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Деркача.

«Важливим кроком у напрямку створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та боротьби з корупцією стало запровадження в Україні принципу «єдиного вікна» при здійсненні контролю за переміщенням через митний кордон України товарів», - зауважив Володимир Деркач.

Відповідний порядок інформаційного обміну між державними органами та підприємствами спрощує для учасників ЗЕД умови подання документів для проведення відповідних видів контролю та дозволяє мінімізувати участь посадових осіб у здійсненні державного контролю товарів.

Крім того, такий порядок контролю державних органів за переміщенням через митний кордон товарів відповідає світовій практиці та рекомендаціям міжнародних організацій.

Завдяки ініціативам Мінфіну та ДФС поступово здійснюється перехід до проведення митного оформлення товарів саме за цим принципом.

Зокрема, передбачена можливість здійснення митного оформлення за принципом «єдиного вікна» в усіх місцях митного оформлення на території України.

На теперішній час у зоні діяльності Дніпропетровської митниці ДФС функціонує 17 місць митного оформлення товарів, в яких застосовується порядок інформаційного обміну між фіскальними органами, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації.

З 1 лютого 2018 року у митниці було оформлено 11863 митні декларації за принципом «єдиного вікна», що складає 84% від загальної кількості оформлених МД на товари, що підлягають державних видам контролю, з них експортних МД  - 90%, імпортних - 80%, транзитних - 50%. Наразі, у митниці спостерігається постійне збільшення кількості митних декларацій, оформлених за принципом «єдиного вікна».

Цих показників вдалося досягнути завдяки напруженій роботі співробітників Дніпропетровської митниці ДФС та налагодженню ефективної взаємодії з бізнес спільнотою регіону.

Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року у розпалі

Які саме нюанси слід враховувати при складанні декларації, повідомила начальник відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Юлія Пушко.

За її словами, з початку цьогорічної „Кампанії декларування – 2018” мешканцями Нікопольського регіону подано 1472 декларацій про майновий стан і доходи. Із загальної кількості декларацій 682 декларацій подано з метою отримання податкової знижки.

Зокрема, серед громадян, які обов’язково мали прозвітувати перед державою про свої статки, 124 громадян задекларували доходи за договорами спадщини чи дарування на суму 8,4 млн грн, 44 громадянина задекларували доходи від продажу нерухомого чи рухомого майна на суму 7,4 млн грн, 524 громадянина відобразили в декларації доходи від самостійної обробки земельних часток (паїв) на суму 3,0 млн грн.

Протягом Деклараційної кампанії 2017 року громадян задекларували дохід у сумі 78,3 млн грн, самостійно нарахували до сплати в бюджет 0,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,3 млн грн військового збору. Фактично до бюджету надійшло 0,5 млн.грн. податку на доходи та військового збору.

Юлія Пушко звертає увагу, хто саме повинен подати Декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік.

Декларацію подають громадяни при отриманні протягом 2017 року таких доходів:

 • при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від фізичних осіб, які не є підприємцями);
 • доходи від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;
 • іноземні доходи;
 • доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав;
 • основна сума боргу за кредитом платника податку, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;
 • доходи від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності (крім підприємців – фізичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування);
 • доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції;
 • доходи у вигляді спадщини та подарунків (якщо вони отримані не від родичів першого або другого ступеня споріднення).

Відповідно до змін до Податкового кодексу, нововведенням цьогорічної Кампанії декларування є те, що від сплати податку та обов’язку подання декларації звільняються спадкоємці другого ступеня споріднення: рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

До категорії осіб, які щорічно повинні декларувати свої доходи, відносяться також:

 • репетитори (надання приватних уроків);
 • спортсмени (від участі в змаганнях);
 • особи, які отримують доходи від надання житла в найм;
 • особи, які надають послуги у розважальних закладах (зокрема, ведучі, фотографи, оператори на весіллях, музиканти в кафе);
 • громадяни, які надають послуги з ремонтних робіт житла, тощо.

Термін подачі декларації за 2017 рік – до 01 травня 2018 року.

Декларації подаються громадянами до податкових органів за місцем їх реєстрації особисто, поштою з повідомленням про вручення або в електроном кабінеті за допомогою ключа електронного цифрового підпису.

За результатами декларування сплачуються ПДФО за ставкою 18 % або 5% (в залежності від виду отриманого доходу) та військовий збір за ставкою 1,5 % від отриманого доходу. Податки сплачуються в строк до 01 серпня 2018 року.

Громадяни, які минулого року отримували заробітну плату і понесли певні витрати, можуть скористатися правом на податкову знижку. Тобто повернути частину податку на доходи фізичних осіб, який було утримано з їх заробітної плати.

До таких витрат, включаються:

- частина процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом,

- благодійні внески неприбутковим організаціям,

- вартість навчання для отримання середньої професійної або вищої освіти.

Нагадаємо, які документи потрібно надати до податкової інспекції, щоб скористатися правом на податкову знижку щодо суми коштів, сплачених за навчання:

 • відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
 • договір з навчальним закладом;
 • довідку про отримані у звітному році доходи;
 • документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення);
 • реквізити банківського рахунку, на який повертаються кошти.

З усіх питань заповнення декларації ви можете звертатися до Нікопольської ОДПІ за адресою: м Нікополь, просп. Трубників, 27, 3 зал.

Громадяни Дніпропетровської області задекларували понад 800 млн. грн. доходів, отриманих у 2017 році

З початку деклараційної кампанії мешканцями Дніпропетровщини подано майже 14,2 тисячі декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 802,3 млн. грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена громадянами до сплати у 2018 році, становить 29,6 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 3,8 млн. грн. Сума військового збору до сплати складає 4,4 млн. грн.

Податкову знижку задекларували 2536 громадян. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету складає 4,7 млн. грн. За три місяці минулого року податковою знижкою скористалися 2471 громадянин на суму податку до повернення 4,1 млн. грн.

У Дніпрі зупинено незаконну реалізацію кальянного тютюну через мережу Інтернет

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області вилучили з незаконного обігу партію кальянного тютюну вартістю більше півмільйона гривень.

В рамках проведення операцій «Акциз - 2018» та «Рубіж - 2018» було проведено огляди приміщень, де зберігався з метою збуту кальянний тютюн відомих світових брендів без марок акцизного податку. Реалізовували його через мережу Інтернет, використовуючи кур’єрські послуги служб доставки.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання тютюнову продукцію – кальянний тютюн відомих іноземних брендів в кількості 2549 пачок об’ємом 50 гр. та 231 упаковку по 1 кг. на загальну суму більше 515 тис. грн.

На громадян, які здійснювали реалізацію підакцизної продукції без марок акцизного податку складені протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Підрозділи аудиту ДФС протягом 2017 року відпрацювали 14,8 млрд. грн. схемного ПДВ

У 2017 році за окремими найбільшими ризиками ухилення від оподаткування підрозділами аудиту ДФС було проведено 16,6 тис.  позапланових перевірок, головний акцент у яких було зроблено на схемах руху ПДВ.

У ході цих перевірок було відпрацьовано 6,2 тис. вигодонабувачів, 14,8 млрд. грн. схемного ПДВ, у тому числі 2,6 млрд. грн. ПДВ від ризикових імпортерів.

За результатами проведених заходів донараховано 16,2 млрд. грн., з яких узгоджено 8,1 млрд. грн. з яких 1,3 млрд. вже сплачено.

Типові порушення, які виявлялися позаплановими перевірками:

- нереальні операції з придбання товарів/послуг, які не вироблялись/надавались в обсязі, зазначеному в первинних документах, та/або неможливість їх реального постачання у зв'язку з відсутністю у постачальника ресурсів, необхідних для виробництва, зберігання та транспортування товарів;

- відсутність первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності та документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Значну кількість схем ухилення від оподаткування зруйновано в найбільш ризиковій сфері діяльності – обігу сільськогосподарської продукції.

Джерело Налоговая Инфо

Оцените материал:
Рейтинг: 0 / 5 (0)Скидки до 20%. Стоматология «SMILE»

Доступные импланты в Никополе.

15 апреля 2018 | просмотров: 137

ПОДЕЛИТЕСЬ МАТЕРИАЛОМ, ВОЗМОЖНО, ВАШИМ ДРУЗЬЯМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО:


Оставьте отзыв:

Доставка по Никополю

Перейти в магазин
Последние комментарии

Подпишитесь на нас в ФБ и будьте в курсе новостей Никополя!
Поиск по порталу