Мінітратори: важливі характеристики та критерії вибору

Мінітратори: важливі характеристики та критерії вибору

Вибір сільськогосподарської техніки має базуватися на пошуку максимальної ефективності її використання. Для обробки земельної ділянки розміром до 1 га вистачить важкого мотоблока з адаптером. Якщо ваше поле має більшу площу, вибирайте мінітрактор. Це багатофункційна сільськогосподарська техніка. За потужністю мінітрактори є проміжною ланкою між мотоблоками та важким спецтранспортом. Вони активно використовуються у фермерських господарствах, великих агропромислових холдингах.

Мінітрактор компактний і мобільний. Він проїде там, де неможливо використати велику техніку, наприклад, в садах. Мінітрактор зручний в експлуатації та економічний. Більшість моделей оснащуються кабіною закритого типу, що дозволяє працювати в будь-яку пору року та при різних погодних умовах.

Функціонал мінітракторів

Спектр робіт залежить від комплекту навісного обладнання:

 • великий вибір плугів дозволяє зорювати будь-які грунти;
 • культиватор. Він використовується для розпушування, вирівнювання верхнього шару грунту, виполювання бур'янів;
 • дискові борони. Обробка твердого грунту перед зорюванням;
 • сіялки. Виробники пропонують обладнання для роботи з повним переліком видів зернових та бобових культур;
 • картоплеаджалки та картоплекопалки;
 • пристосування для скошування трави.

Корисно придбати невеликий причіп. З ним техніку можна використовувати для перевезення вантажів.

Важливі характеристики та критерії вибору

Фахівці радять розпочинати з типу двигуна. Не обмежуйте аналіз вартістю палива. Потрібно враховувати всі особливості. Дизельні мінітрактори витривалі і потужні, відрізняються економічною витратою палива. Але вони дорожчі в обслуговуванні, важко запускаються взимку при мінусових температурах повітря. Дизельні двигуни мають високий рівень шуму при роботі. Бензинові мінітрактори спалюють багато палива, менш потужні.

За потужністю техніка поділяється на кілька груп:

 • легкі. Малопотужні трактори до 5 кВт, (6,6 к.с.). Призначені для роботи на невеликих площах;
 • середні. Потужність — до 13 кВТ (17 к.с.). Призначені для обробки середніх ділянок в кілька гектарів;
 • важкі. Повноцінні трактори з невеликими габаритами. Їх потужність починається від 13 кВт (17 к.с.). Число циліндрів досягає 4-х.

Потужність двигуна впливає на номінальне тягове зусилля трактора.Чим вищий цей показник, тим більше може трактор. Номінальне тягове зусилля розраховується для нормальної щільності і вологості грунту. Залежно від умов експлуатації цей показник може змінюватися.

Для мінітракторів характерна механічна коробка передач. Вона складніша в управлінні, вимагає фаховості та досвіду. З КПП автомат може легко впоратися менш досвідчений тракторист. Але є вагомий недолік — складний і дорогий ремонт. КПП мінітрактора налічує від 3 до 8 передач для ходу вперед, і від 1 до 3 — для заднього.

Важливі характеристики — швидкість та маневреність. Ці параметри визначаються типом приводу. Повний — забезпечує кращу маневреність, але з ним трактор витрачає більше палива.

Під час вибору мінітрактора варто враховувати його габарити, особливо, радіус повороту і ширину бази. Від цих характеристик безпосередньо залежить ефективність використання техніки на визначеній ділянці.

Корисні функції та пристосування

Бажання заощадити під час придбання техніки зрозуміле. Але деякі можливості варті додаткової плати:

 • ергономічна кабіна, регулювання сидіння. Від зручності залежить продуктивність праці та ваше здоров'я;
 • додаткові фари для безпечної роботи в темний час доби і при складних погодних умовах;
 • джойстик для управління гідравлічним устаткуванням. Він значно точніший у виконанні операцій і зручніший за класичні важелі.

Бажаєте заощадити без втрати якості? Купуйте мінітрактор в магазині, що співпрацює напряму з виробниками сільськогосподарської техніки. Тут можна отримати найвигіднішу вартість та гарантію на тривалий термін.

Читати попередню

Перевозки грузов из Турции и Китая в Украину

Читать наступну

Шинный калькулятор - преимущества использования подборщика

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство