Порядок звільнення військовослужбовців з зони проведення АТО

Порядок звільнення військовослужбовців з зони проведення АТО...

В цій статті можна ознайомитися з порядком звільнення військовослужбовців у зв’язку із закінченням строку контракту під час виконання ними бойових завдань в зоні проведення АТО

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби» визначено право на звільнення з військової служби військовослужбовцям, яким дію контракту було продовжено понад встановлені строки, та тим, що уклали безстрокові контракти до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію (звільнення військовослужбовців, у яких закінчився строк контракту після набрання чинності змін до Закону (07.01.2017 року).

Отже, відповідно до пункту 34 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі – Положення) контракт припиняється (розривається) у день закінчення строку контракту.

Виходячи з цього, всі військовослужбовці, у яких закінчився строк дії контракту, повинні бути звільнені з військової служби наступного дня.

Слід відмітити, що пунктом 2.12 Інструкції про організацію виконання Положення встановлено порядок звільнення військовослужбовців у зв’язку з закінченням строку дії контракту.

Військовослужбовець не пізніше як за три місяці до закінчення строку дії чинного контракту повинен повідомити командування військової частини про свій намір укласти новий контракт. Якщо у цей строк військовослужбовець без поважних причин не повідомив командування військової частини про намір укласти новий контракт про проходження військової служби, то він підлягає звільненню з військової службу у зв’язку з закінченням строку контракту, без подання рапорту.

Звертаємо вашу увагу, для військових частин, місцем постійної дислокації яких є район проведення АТО, не має жодних підстав застосовувати пункти 33, 33-1 Положення, якими передбачено продовження строку контракту за певних обставин.

Командири військових частин (начальники органів військового управління), чиї підлеглі військовослужбовці відряджені в район проведення АТО у складі військових бойових частин або виконують службові (бойові) завдання на посадах, що комплектуються за рахунок Збройних Сил України, зобов’язані дотримуватися встановлених вимог законодавства, крім того, забезпечити своєчасне повернення військовослужбовців, строк дії контракту яких закінчується, до місця постійної дислокації, з врахуванням часу, необхідного для здійснення передбачених перед звільненням організаційних заходів. Тільки в особливих випадках до зазначеної категорії військовослужбовців можуть застосовуватися передбачені пунктами 33, 33-1 Положення норми щодо продовження строку дії контракту.

А саме, затримання звільнення зазначеної категорії військовослужбовців з підстав перебування в АТО з посиланням на вимоги спільної Директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 15 лютого 2017 року №Д-2 «Про визначення строків та обсягів звільнення військовослужбовців з військової служби», не допускається.

Джерело http://ntm.net.ua

Читати попередню

«Лучистые мысли» Виктора Хоменко

Читать наступну

Никопольчане стали призерами на Кубке Каховского моря

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство