Прес-конференція : Актуальні питання життєдіяльності міста

Прес-конференція : Актуальні питання життєдіяльності міста
Картинка к: Прес-конференція : Актуальні питання життєдіяльності міста

Дата проведення: 28 лютого 2010 року
Місце проведення: ІІ поверх міської ради
Час проведення: 12-00

Виступаючі:
Обиденна Тетяна Славівна - заступник міського голови;
Пастушок Ольга Іванівна - начальник відділу з питань молоді, спорту, туризму та культури;
Коцюбинська Лариса Валентинівна - головний спеціаліст з питань культури

Запрошені:
Представники ЗМІ міста Нікополя

 

У ході прес-конференції планується розглянути такі питання:

- Нові надбавки педагогічним та медичним працівникам
Згідно бюджетного законодавства, якщо до початку бюджетного року не прийнято відповідне рішення про місцевий бюджет (а місцевий бюджет не прийнятий з причини неприйняття державного бюджету), то виконавчі органи міських рад мають право здійснювати витрати з бюджету лише на цілі, які визначені в бюджеті за попередній бюджетний період. При цьому щомісячні видатки не можуть перевищувати 1/12 обсягу видатків попереднього року. Також проводяться тільки поточні видатки.
На виконання цих вимог 18 грудня 2009 року на сесії міської ради було прийнято рішення «Про порядок фінансування видатків бюджету міста у I кварталі 2010року до прийняття рішення міської ради щодо затвердження бюджету міста на 2010рік».
Цим рішенням видатки на заробітну плату працівникам бюджетної сфери були заплановані навіть не в розмірі 1/12 місячного обсягу 2009 року тому, що Урядом п»ять раз впродовж попереднього року підвищувався рівень мінімальної заробітної плати (з 1.01-605грн., з 1.04-625грн., з 1.07- 630грн., з 1.10-650грн., з 1.11-744грн.), ще і з урахуванням введення з 01 січня 2010 року розміру мінімальної заробітної плати 869 грн.
Не передбачені видатки на реалізацію постанов Кабінету Міністрів України :
- від 5 жовтня 2009року №1130 «Про встановлення надбавки вчителям, вихователям ...загальноосвітніх навчальних закладів....»;
- від 29 грудня 2009року №1418 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою освітою державних та комунальних закладів охорони здоров»я».
Ці постанови передбачають введення педпрацівникам 20 відсоткової надбавки до посадового окладу, медпрацівникам надбавка за вислугу років у розмірі від 10 % до 30% до посадового окладу залежно від стажу роботи.
За прорахунками головних розпорядників бюджетних коштів та фінансового управління на ці надбавки бюджетникам необхідно додатково передбачити в бюджеті тільки на 1 квартал 2,7 млн.грн.
З державного бюджету виділена додаткова дотація на виплату надбавок в сумі 1,5 млн.грн. , тобто тільки 55% від потреби.

На даний час у зв»язку з тим, що на виконання цих постанов Уряду не розроблені відомчі інструкції щодо виплати надбавок, існує ряд проблемних питань, а саме :
Виплата надбавки за вислугу років медпрацівникам
Працівникам швидкої медичної допомоги та дільничним медпрацівникам раніше виплачувалась надбавка за вислугу років в залежно від стажу роботи - виплачувати дві надбавки або одну ?
Виплата надбавки педпрацівникам у розмірі 20 % від посадового окладу
Виплачувати ці надбавки працівникам:
- Нікопольського міжшкільного центру трудового навчання та технічної творчості ;
- Нікопольського навчально-виховного комплексу «Спеціалізований дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)- загальноосвітній навчальний заклад 1 ступеню «Джерельце» ?
В ході нарахувань цих надбавок працівникам бюджетної сфери виникає велика кількість питань щодо правильності нарахувань. На даний час ведеться робота з опрацювання вищезазначених постанов та нарахування додаткових доплат.


- Про участь Народного фольклорного гурту «Микитин Ріг» в м . Києві у звітному концерті Дніпропетровської області «Джерело народне зберегти, щоб усе передалось онукам»
Гурт «Микитин Ріг», керівник - Петро Євгенович Андріанов, був створений при клубі «Романтик» НЗФ у 1990 році. З 1995 року гурт «Микитин Ріг» працює при міському Палаці культури за рахунок міського бюджету виплачується заробітна плата керівнику даного колективу та акомпаніатору. Після виступу в 1995 році на обласному фестивалі «Козаки в колисках виростають знов» колективу присвоєно звання - «НАРОДНИЙ».
Під час підготовки до даного заходу колективу була надана можливість 6 разів взяти участь в загальних репетиціях в місті Дніпропетровську.Кошти (10 тис. грн..) не були передбачені міським бюджетом, але Нікопольська міська влада знайшла можливість організувати ці поїздки. А поїздка колективу «Микитин Ріг» до м. Києва стала великою несподіванкою для всіх, тому що попередньо було сказано що всі витрати на поїздку та перебування в місті Києві колективу буде за кошти ОДА. А в результаті прийшлось організовувати Нікопольській міській владі. Ці непередбачені обставини були обговорені з учасниками колективу і разом прийняте рішення приймати участь. Міською владою було і організовано поїздку, з транспортом допоміг Нікопольський завод феросплавів, за що їм велика вдяка. Всього у звітньому концерті Дніпропетровської області взяли участь 31 колектив, які також залишились з такою проблемою як і ми з них: -14 колективів з м. Дніпропертровськ
-7 колективів з м. Кривий Ріг
- 1колектив з м. Нікополя
- зразковий вокально-фольклорний ансамбль «Веселі нотки» з м. Марганець
-1 колектив з м. Дніпродзержинськ
-1 колектив з Покровького селищного Будинку культури
-2 колектива з Петропалівського районного будинку культури
-4 колектива з м.Павлоград.

Читать предыдущую

10 найкращих спортсменів м. Нікополя за 2009 рік серед молоді та дорослих

Читать следущую

Помощь по уходу за ребенком до достижения им 3-х летнего возраста с учетом доходов

Каталог предприятий Никополя

+ Добавить предприятие