У центрі міста нікопольці розглядали зорі

У центрі міста нікопольці розглядали зорі
Картинка к: У центрі міста нікопольці розглядали зорі

Два дні, а точніше, вечори поспіль нікопольці могли споглядати незвичне космічне явище. Місяць у телескопі. Та не простому, а потужному – з 300-мілімітровою лінзою, що дає дуже чітке та контрасне зображення. Отож, всі охочі мали змогу роздивитись моря, океани та гори на супутнику Землі. Тим паче, що зараз Місяць представ перед нами у своїй повній красі.

- А я бачу Лунтика, Лунтика! – із захватом повідомив хлопчик років п’яти, що уважно стежив за яскравим небесним тілом в окуляр.

- А я нічого не бачу такого, що вартувало би моєї уваги, - зеважливо резюмував хлопець у спортивках, що йшов повз і на мить зупинився біля небаченого досі дива.

Та більшість, звичайно, з великою цікавістю заглядало у маленьке віконечко, аби через нього побачити часточку неохопного всесвіту.

27 квітня потужний телекоп стояв на «глобусі». 28 квітня – у районні ЦУМу.

А що це за акція така цікава? – питалися перехожі.

То нікополець Віталій Новік, що наразі мешкає у Києві, вирішив потішити земляків і влаштувати їм перегляд зорь крізь крутий телескоп. Трохи просвітити. Адже далеко не кожен добереться до планетарію із потужним обладнанням.

- Просвітити народ? – дивувався хтось. – А я думав, що у нашму місті його вміють тільки обкрадати...

На другий день, коли погода стала більш приємною, побільшало і бажаючих привідкрити таємниці неба. Окрім Місяця, дивилися на Юпітер та його супутники та деякі найбільш яскраві наразі зорі.

Алёна Зинченко

Джерело https://nikopolnews.net

Читати попередню

У Нікополі відкрили реабілітаційний центр. Є надія, що він вбереже від самогубств

Читать наступну

У дивчінки було стільки щирого захвату від участі в процесі...

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство