Випускники шкіл відтепер отримуватимуть свідоцтва замість атестатів зрілості

Випускники шкіл відтепер отримуватимуть свідоцтва замість атестатів ...
Картинка к: Випускники шкіл відтепер отримуватимуть свідоцтва замість атестатів зрілості

Випускники українських шкіл більше не отримуватимуть атестати зрілості по завершенні 11-ти класів. Документ замінять на свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Таке рішення учора, 6 березня, ухвалив Уряд.

«Є ціннісні речі, які потрібно також враховувати під час реформи. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена», – каже міністерка освіти Лілія Гриневич.

Також в рішенні Уряду ідеться про те, що після 4-го класу школярі отримуватимуть свідоцтво про здобуття початкової освіти, а після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти. Раніше в Україні не було документу єдиного зразка по завершенні початкової школи. Зараз свідоцтво не видаватимуть безпосередньо школярам, проте інформацію з нього заноситимуть в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це, кажуть в Міносвіти, полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.

Усі ці документи, кажуть в Міносвіти, мають бути доступними і для людей з порушеннями зору, тому їх також друкуватимуть шрифтом Брайля.

«У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – каже Лілія Гриневич.

Джерело: http://tvoemisto.tv

Читати попередню

В Днепре уничтожили уникальную мозаичную скульптуру. ВИДЕО

Читать наступну

Євросоюз хоче скасувати літній час

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство