«Коли питна вода становить загрозу…»

«Коли питна вода становить загрозу…»
Картинка к: «Коли питна вода становить загрозу…»

Життя та здоров'я людини тісно пов’язані з навколишнім середовищем, де одним із найважливіших компонентів є вода. На сьогоднішній день більшість населених пунктів Нікопольського району, розташованих на березі колишнього Каховського водосховища, після руйнування ГЕС, забезпечуються привізною питною водою. Відсутність централізованого питного водопостачання змушує мешканців району користуватися водою із індивідуальних колодязів, розташованих на територіях приватних садиб. Також, сьогодні стало популярним обладнання в приватному секторі й свердловин. Але постає питання наскільки це безпечно для здоров’я, та чи можна пити і готувати на такій воді? Звичайно, ні! Адже вода, сама по собі сильний розчинник всіляких елементів з таблиці Менделєєва:

  • вапнякова вода «збагачена» магнієм і кальцієм;
  • залізо у воді робить її непридатною для пиття і приготування їжі;
  • перенасичення азотовмісними речовинами грунтових вод призводить до зараження води нітратами.

Нітрати – це солі азотної кислоти, які є постійними складниками природних вод. Якщо їх концентрація в питній воді не перевищує 50мг/дм.куб, то така вода не шкідлива для вживання. Вживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне для здоров'я людини. З ним безпосередньо пов’язане захворювання – водно-нітратна метгемоглобінемія (особливо у немовлят та дітей раннього віку до 3-х років), яка може призводити до тяжких порушень стану здоров’я і смертельних випадків.

Отже, основна причина водно-нітратної метгемоглобінемії – це вживання води забрудненої нітратами.

Відкіля ж у підземній воді колодязів та свердловин беруться нітрати? Насамперед, вони накопичуються у воді індивідуальних колодязів, розташованих на територіях приватних садиб та інших об’єктів, поряд з якими ближче ніж чим на 20-50 метрів знаходяться господарські споруди для тварин, вигрібні туалети, поживна яма, гнойові купи, стихійні смітники, городи та поля, де безконтрольно застосовуються азотні мінеральні добрива. Все це в сукупності призводить до забруднення нітратами ґрунту, а в подальшому і ґрунтових вод.

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров'я населення та запобігання виникненню отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією, Нікопольське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області продовжує нагадувати населенню щодо необхідності дотримання наступних рекомендацій:

  • не вживати питну воду із індивідуальних колодязів, не досліджену на вміст нітратів. Для приготування їжі та питних цілей дітей до 3-х років використовувати чисту від нітратів питну воду, а саме: фасовану, бутильовану столову воду;
  • дотримуватися гігієнічних вимог при облаштуванні та експлуатації колодязів (ізолювання стін, облаштування навколо нього глиняного замка, огородження, навісу, кришки, відра тощо). Не менше 1 разу на рік забезпечити очищення колодязів з подальшою їх дезінфекцією;
  • територію поблизу колодязя утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку;
  • з обережністю застосовувати в сільському господарстві та приватному секторі мінеральні чи органічні добрива.

Будьте небайдужі до свого здоров`я та бережіть здоров`я своїх дітей!

Джерело: nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

У Нікополі презентували «Е-приймальню Нікопольської міської ради»

Читать наступну

До уваги мешканців Нікополя!

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство