Надзвичайники попереджають про заборону спалення залишків сухої рослинності!

Надзвичайники попереджають про заборону спалення залишків сухої ...
Картинка к: Надзвичайники попереджають про заборону спалення залишків сухої рослинності!

З настанням весняної теплої погоди до Служби порятунку «101» починають надходити повідомлення про пожежі в екосистемах унаслідок необережного поводження з вогнем чи навіть навмисного підпалу сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях.

Так, станом на 29 лютого 2024 року на Дніпропетровщині виникло 393 пожежі у природних екосистемах на загальній площі 241.4 га, з яких: 274 - горіння трави на загальній площі 240,75 га; 119 - сміття на площі 0,6 га.

За аналогічний період 2023 року у природних екосистемах області виникло 119 пожеж на загальній площі 36 га, з яких: 57 – горіння трави; 62 – сміття.

Випалюючи суху рослинність руйнується біосистема. У нищівному вогні гинуть тварини для яких поле є рідним домом. Гинуть рослини, адже знищується насіння однорічних та дворічних трав. Вогонь частково або повністю знищує кореневу систему та гілля багаторічних рослин, збіднюється склад ґрунту, знижується родючість.

Палають залишки сухої рослинності на полях, пасовиськах, узбіччях доріг. І це в час, коли в Україні триває війна, коли екстрені служби задіяні максимально, працюють практично 24/7 не лише на тимчасово окупованих територіях, а й на територіях, де не ведуться активні бойові дії.

Такі підпали відволікають від бойових завдань рятувальників, які виїжджають на виклики, навіть у відносно мирних областях, адже змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.

Спалювання сухої трави та сміття - є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягне за собою накладення адміністративних штрафів.

Законодавством передбачається низка штрафів:

- за спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 гривень;

- водночас для посадовців такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 гривень;

- якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн);

- за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці загрожують найбільші штрафи – 90 000 -150 000 гривень.

- якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди – передбачено ув’язнення від двох до п’яти років.

Спалювання сухої рослинності у військовий час прирівнюється до диверсійної роботи. Такі дії можуть розглядатись, як обмеження видимості для Збройних сил України та територіальної оборони, а також подання сигналів для армії агресора.

Відповідно до статті 113 Кримінального кодексу, паліям трави загрожує позбавлення волі строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Тож, рятувальники Нікопольщини закликають громадян не спалювати сухостій та берегти землю від вогню.

Якщо ж ви стали свідком пожежі - негайно повідомляйте за екстреним номером Служби порятунку 101!

Нікопольське районне управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області

Джерело: https://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Видача продуктових наборів у Нікополі

Читать наступну

В Нікополі через влучання російської артилерії згорів гіпермаркет

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство