Що треба знати, щоб працювати за кордоном

Що треба знати, щоб працювати за кордоном

На сьогоднішній день знайти високооплачувану роботу в Україні непросто, а відсоток безробітних поступово зростає. Найбільше проблем з працевлаштуванням відчувають люди, які досягли сорока років та ті, хто не має вищої освіти. Хоча і молоді спеціалісти нерідко опиняються на лаві безробітних через професійну недосвідченість та особливі вимоги роботодавців. Тож робота за кордоном вабить з кожним роком все більше українців.

В наш час працевлаштуватись за кордоном може будь-який спеціаліст. Кадрові агентства пропонують великий вибір вакансій як для досвідчених фахівців, так і для некваліфікованих працівників. Зрозуміло, що найлегше отримати робоче місце, яке не потребує особливих навиків. До таких вакансій належать сільськогосподарські роботи, прибирання, підсобні роботи, тощо. Для виконання кваліфікованих робіт за кордоном від кандидата вимагається добре володіння мовою та хороші професійні знання, підтверджені в країні, яка працевлаштовує. Найпопулярніші сьогодні вакансії – спеціалісти з розробок високих технологій, менеджери з продажу і маркетологи.

Якщо розглядати вибір вакансій з точки зору географії, то найбільше пропозицій, на які можуть претендувати наші громадяни, спостерігається в європейських країнах. Так, для фахівців різних спеціальностей є робота в Польщі. Однак по відношенню до інших країн тут українці заробляють найменше. Тож ті, хто хочуть привезти побільше грошей, намагаються працевлаштуватися в країнах Західної Європи. Найвигіднішою для українців є робота в Англії, Швеції, Бельгії, Німеччині. В цих державах можна заробляти біля 1000 євро в місяць, навіть виконуючи некваліфіковану працю.

Для легального працевлаштування за кордоном трудовий мігрант обов’язково повинен мати робочу візу. Такий дозвіл на працю видається на основі запрошення від роботодавця, яке отримує кандидат після попереднього відбору. Без робочої візи працювати в будь-якій країні заборонено.

Найлегше оформити робочу візу в Польщу. Будь-яка людина, яка має закордонний паспорт, може без особливих зусиль поїхати на роботу в цю країну. Дещо важче легально працевлаштуватись в інших європейських державах. Так, робота в Німеччині, Англії, Швеції, Швейцарії, Чехії, Бельгії може бути надана спеціалістам, які відповідають ряду вимог, однією з яких є добре володіння мовою. Тому перед пошуком праці за кордоном трудовому мігранту слід ретельно підготуватися, оформити необхідні папери, вивчити трудові закони в різних країнах, щоб вдало працевлаштуватися та захиститися від серйозних неприємностей.

 

Читати попередню

Защита репутации в интернете

Читать наступну

Литва и Швеция – перспективы зарубежных компаний

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство