Захворюваність на ГРЗ в Нікополі перевищує епідемічний поріг, але епідемії грипу немає

Захворюваність на ГРЗ в Нікополі перевищує епідемічний поріг, ...Захворюваність на ГРЗ в Нікополі перевищує епідемічний поріг, ...

На сьогодні в Нікополі спостерігається невелике зростання на гострі респіраторні захворювання. Захворюваність на грип не зареєстрована. Школи міста працюють в звичайному режимі, тільки в деяких з них закриті окремі класи, в яких хворіють 15% учнів.

– Гострі вірусні захворювання зараз перевищують в 1,3 рази середньорічну захворюваність, – розповідає лікар-інфекціоніст КП «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» Зінаїда Шакун. – За п'ять тижнів 2019 року в Нікополі зареєстровано 3 081 випадків ГРЗ, серед них – 1582 дитини. За останній тиждень у нас зареєстровано 1078 випадків ГРЗ, з них – 543 дитини, школярів – 307.

Епідемії в нашому місті поки немає, запевняють фахівці, вона оголошується, коли пороговий рівень захворюваності перевищено в півтора рази. Але радять придбати в аптечній мережі вакцину проти грипу, прийти до амбулаторії і зробити профілактичні щеплення для того, щоб убезпечити себе від хвороби.

Для тих, хто все ж таки захворів, в амбулаторіях передбачені окремі кабінети для прийому з окремим входом до приміщення, що дозволяє хворим не контактувати з іншими відвідувачами.

Що стосується захворюваності на кір, то на сьогодні в Нікополі зареєстровано п'ять випадків, з яких двоє дорослих і троє дітей. Всі випадки привізні: з західних регіонів України, куди люди виїжджали на зимові канікули, і міста Києва.

Захворювання на кір страшне ускладненнями, такими як пневмонія або менінгіт. Тож треба вчасно звертатися до лікаря або заздалегідь убезпечити себе та своїх близьких від хвороби, зробивши щеплення.

– Починається захворювання гостро, з підвищення температури, кашлю, нежиті, коньюктивіту, світлобоязні, – роз’яснює Зінаїда Шакун. – Не всі реагують на ці симптоми, і звертаються до лікаря коли вже з'являється висип на шкірі. Іноді це може бути запізно, бо починаються ускладнення. У нас є три тисячі доз вакцини проти кору, в амбулаторіях нашого міста можна зробити щеплення, і це єдиний запобіжний засіб, щоб не було захворюваності, як по всій Україні.

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Оцените:
Рейтинг: 0 / 5 (0)Продам дом в р-не Автовокзала

Общая площадь дома 60 м2. 4 комнаты. кухня и с/у в доме. М/п окна. Отопление газовое - АГВ. Колонка, счетчики....

Доставка води «Срібна Роса»

Підприємство ООО “АКВА ПЛЮС 3000” здійснює доставку питної води по Нікополю в бутлях 19 дм3 клієнтам ...

06 февраля 2019 | просмотров: 78

ПОДЕЛИТЕСЬ МАТЕРИАЛОМ, ВОЗМОЖНО, ВАШИМ ДРУЗЬЯМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО:
Последние комментарии

Подпишитесь на нас в ФБ и будьте в курсе новостей Никополя!
Поиск по порталу