Круглий стол "20 років незалежності: втрати та надбання Нікополя". ФОТО

Круглий стол "20 років незалежності: втрати та надбання Нікополя". ...

       У дні, коли українці святкують двадцяту річницю незалежності, журналісти вирішили: досить Нікополю тупцювати на місті та все відчутніше перетворюватись на місто-аутсайдера. І запросили 25 серпня 2011 р. VIP-персон до серйозної розмови на серйозну тему – втрати та надбання Нікополя за 20 років незалежності та що робити далі аби місто розвивалось.
     Ініціатором заходу є газета «Проспект Трубників»,  регіональна організація Національної спілки журналістів України за підтримки депутата обласної ради Олександра Фельдмана. Вів захід Заслужений журналіст України, голова осередку НСЖУ Володимир Глядченко. Місцем проведення став конференц-зал Виробничо-наукового центру «Трубосталь».


     Регіональна та місцева преса в Україні все частіш служить ініціатором суспільно важливих починань та акцій. Адже журналістів недарма називають «оголеним нервом нації», який є найбільш чутливим до зовнішніх подразників та відчуває критичні пункти життя. Тому події передував вихід в світ 23 серпня ц. р. спецвипуску газети «Проспект Трубников» - «Годы независимости: что потерял и что приобрел Никополь за 20 лет», (який окрім постійних читачів додатково отримали в переддень незалежності ще 3000 мешканців міста). Висловлені в спецвипуску думки представників активу громади та пересічних нікопольців є свого роду преамбулою для деталізації  проблем на круглому столі.
      Для участі в «круглому столі» запрошені були понад тридцять відомих осіб, які мали і мають помітний вплив на історію та сьогодення нашого міста. І мають знайти відповіді на більшість кричущих  питань. Серед них – народні депутати України чотирьох скликань, депутати обласної ради, очільники міської влади, керівники партійних фракцій у Нікопольській міській раді, представники громадських організацій, церкві, освіти, охорони здоров’я, спорту, історики, працівники ЗМІ тощо.

     Мета заходу - проаналізувати здобутки та втрати Нікополя за 20 років незалежності, виявити основні проблеми та шляхи розвитку на майбутнє. Причини наших спільних втрат на різних рівнях теж стали на «круглому столі» предметом обміну думками. Але головний наголос було зроблено на пошуках відповідей на питання: «Що робити далі? Як припинити деградацію та сповзання міста до стагнації й руїни і надати його «реанімації» системний, плановий та прозорий характер?»
     Перелік «вічнозелених» проблем та втрат є набагато довшим від списку досягнень, чому є об’єктивні та суб’єктивні причини. Демографічні втрати майже 40 тисяч мешканців, закриття декількох промислових підприємств, трудова еміграція, досить висока та безкарна корупція, невирішення проблеми підтоплення Північного, Чкалівського, Новопавлівки та Старої частини міста, згортання капітального будівництва; замороження реконструкції старої частини міста, будівництва тролейбусної лінії, прокладання об’їзної дороги, будівництва нової або реконструкції існуючої дитячої лікарні; фактична відсутність генплану забудови міста; невизначеність з більш суттєвими пільгами для населення Нікополя як міста «атомної небезпеки», закриття та руйнування половини дитсадків – ось неповний перелік проблем, про які замислились учасники цього форуму.
    Саме славетне минуле Нікополя, яке налічує вже 371 рік, його статус історичного населеного місця, справжньої столиці запорозького козацтва дає шанс стати за підтримки держави історико-культурним осередком та об’єктом міжнародного туризму.
    Очікується, що результат унікального для міста заходу не стане звичною «мильною бульбашкою». Буде прийнята резолюція, яку направлять у ЗМІ та органи місцевого самоврядування. Організатори впевненні, висновки, ідеї та пропозиції учасників круглого столу не залишаться лише на папері і стануть керівництвом до дій для виконкому. А також долучаться до майбутнього Стратегічного плану розвитку міста до 2020 року і допоможуть депутатам обласної ради від м. Нікополя О.Фельдману та В.Куціну визначити для себе найбільш болючі проблеми міста, «лікування» яких потребує втручання обласних та загальнореспубліканських ресурсів. А сама подія отримає продовження: до обговорення висновків «круглого столу» після їх оприлюднення в ЗМІ долучиться громадськість, яка має сказати своє слово та надіслати відгуки.
      Видатний український державний діяч та історик Михайло Грушевський колись слушно зазначив:   «Проблема України в тому, що нею завжди керують люди, яким вона не потрібна». Є надія, що «круглий стіл» сприятиме тому, що вже скоро цього ж самого ніхто не наважиться сказати про Нікополь.

 

Володимир Глядченко

Фото Александра ПОЕДИНКОВА

Читати попередню

Ремонтні роботи

Читать наступну

Токар провів зустріч із учнями – призерами олімпіад

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство