Безкоштовних ліків для пільговиків стало менше

Безкоштовних ліків для пільговиків стало менше

З 1 липня почав діяти новий Національний перелік основних лікарських засобів. Саме ці препарати лікарі виписують у пільгових рецептах. Безкоштовно отримати тепер можна лише третину ліків

Міністерство охорони здоров’я зменшило перелік ліків, які виписують пільговикам. Кабмін затвердив оновлений список основних лікарських засобів. Порівняно з попереднім, його скоротили втричі. Якщо раніше до переліку входило більше 1000 препаратів, то зараз – лише 345.

– Ми виписуємо по цьому переліку рецепти пільговикам. Зараз його скоротили майже втричі. Онкохворі у нас тепер залишаються без знеболюючих. В переліку є лише морфін. Раніше у пацієнта був вибір. А зараз, якщо людині призначають слабший трамадол, вона змушена його купувати за свої кошти або брати сильніший морфін, – розповідає начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

Подібна ситуація склалася і у пацієнтів з трансплантованими органами. Для них взагалі не включили безкоштовних імуносупресорів. Значно скоротили перелік ліків для хворих на епілепсію, гемодіаліз та орфанні захворювання.

– Мало не щодня приходять люди і скаржаться, що ще місяць тому вони могли собі взяти безкоштовні препарати, а зараз не можуть. Ми їм пояснюємо ситуацію і даємо телефон «гарячої лінії» МОЗ. Самі вже понаписували побажання, які препарати хотіли би включити до цього переліку, – каже Борис Ткач.

В управлінні охорони здоров'я заявляють, що поки жодних розмов про зміну переліку ліків у МОЗ не ведуть.

Детальніше http://ntm.net.ua

Читати попередню

На улице Смоленской новый водопровод

Читать наступну

Женская логика. Мифы и реальность

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство