Минулого тижня на базі БІЦ «Слово» (філія № 6) Нікопольської централізованої бібліотечної системи пройшов навчальний захід, в якому взяли участь представники міської влади, малого бізнесу, громадських організацій, Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ та експерти зі Львова.
Майже три роки співпраці бібліотек Нікополя з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ у проекті «Бібліотека як міст інтеграції внутрішньо переміщених осіб та розвитку громади з середини» дали поштовх на створення Стратегії розвитку всієї бібліотечної системи на 2019-2023 роки.
– Бібліотеки Нікополя, як ми вже побачили, дуже багато роблять: працюють з дітьми, з вразливими групами населення, проводять майстер-класи, – говорить координатор проектів GIZ Ольга Косянчук. – Але в них не визначені пріоритети, немає системи розвитку, вони не знають, який обрати шлях на наступні чотири роки. Тому така систематизація потрібна для того, щоб розуміти, в якому напрямку рухатись.
Пріоритетні цілі розробленої Стратегії розвитку бібліотечної системи на 2019-2023 роки: інклюзивна робота з дітьми та молоддю на базі бібліотек, мережа громадської взаємодії, а також бібліотека, як платформа змістовного дозвілля для городян.
На заході, який відбувся в бібліотечно-інформаційному центрі «Слово», Стратегію презентували громаді для того, щоб вона стала частиною стратегії розвитку нашого міста. Захід проходив у форматі партиципативного воркшопу. Його мета – запитати у представників громади, що вони думають про Стратегію, чи правильно визначені пріоритетні вектори розвитку бібліотек, чи потрібні нікопольцям коворкінги, хаби та місця громадської активності.
На думку менторів проекту, бібліотеки Нікополя, трансформовані в коворкінг-центри, стануть платформами взаємодії, де громада зможе збиратися і разом вирішувати актуальні питання для того, щоб рухати суспільство вперед.
Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/