Близько 20 детонацій: експерти МАГАТЕ заявили про нові обстріли біля Запорізької АЕС

Близько 20 детонацій: експерти МАГАТЕ заявили про нові обстріли ...
Картинка к: Близько 20 детонацій: експерти МАГАТЕ заявили про нові обстріли біля Запорізької АЕС

27 лютого, поблизу Запорізької АЕС лунали звуки артилерійського обстрілу. Також днями станція тимчасово втратила єдину резервну лінію електропередачі. Все це знову підкреслило постійні ризики ядерної безпеки.

Експерти МАГАТЕ, які зараз перебувають на ЗАЕС, доповіли в штаб, що вдень 27 лютого було чутно близько 20 «детонацій» в районі станції, яка розташована на передовій зони активних бойових дій. Команда МАГАТЕ також повідомила, що резервна лінія електропередачі напругою 330 кВ, яка веде до станції, після звуків військової активності двічі відключалася в суботу вранці, 25 лютого. Відключення сталося на іншому березі Дніпра. Лінію електропередачі вдалося відновити наступного дня.

Гроссі зазначив, що «це ще одне нагадування про крихку ситуацію із зовнішнім електропостачанням для ЗАЕС, яка наразі отримує електроенергію, необхідну для забезпечення ядерної безпеки, від єдиної зовнішньої лінії електропередачі 750 кВ». Крім того, він висловив стурбованість через відсутність ротації експертів агентства на ЗАЕС. За його словами, нова команда фахівців мала прибути на станцію понад три тижні тому.

Очільник МАГАТЕ знову наголосив на необхідності створення захисної зони навколо ЗАЕС, зазначивши, що робить для цього дипломатичні зусилля. Також в МАГАТЕ повідомили, що рівень води в Каховському водосховищі, яке забезпечує ЗАЕС водою для охолодження, за останні тижні стабілізувався.

Джерело: https://nikopol.informator.ua/

Читати попередню

Релігійна громада Нікополя запускає проект по теплоізоляції вікон

Читать наступну

Рибалимо за новими Правилами: в Україні оновлено. Правила любительського і спортивного рибальства

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство