Чи можна захворіти від кондиціонера

Чи можна захворіти від кондиціонера

Чи можна захворіти від кондиціонера - питання нагальне, особливо зараз, коли насувається період спеки. Позитивні ефекти від використання кондиціонера очевидні - починаючи від особистого комфорту і закінчуючи зниженням ризиків отримання теплового удару. Є дослідження, які вказують на зменшення рівня госпіталізації людей з серцево-судинними захворюваннями. 

"Щодо негативних симптомів, то найбільш поширені з тих, про які повідомляли учасники досліджень, включали виникнення кашлю, подразнень слизової оболонки, труднощі з диханням, головний біль та втому. Утім, чи це справді пов'язано з кондиціонером? Дослідники так і не знайшли переконливих доказів щодо такого зв'язку. Ці симптоми також пов'язують із так званим синдромом закритих приміщень. Якщо ви довго перебуваєте в закритому просторі, це справді може виникати. В такому разі важливо частіше провітрювати приміщення та виходити на подвір'я. Свіже повітря, навіть в спекотну погоду, необхідне для організму", - пише Уляна Супрун.

Сам по собі кондиціонер не є чимось небезпечним. Проте дуже важливо користуватися ним правильно. Кондиціонер, як і авто, потребує регулярного догляду. Існують дослідження, які вказують, що брудні фільтри в кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок - сприяють розвитку респіраторних інфекцій. Тому вчасно робіть техобслуговування кондиціонера та обов'язково слідкуйте за чистотою фільтрів. На початку нового сезону активного використання кондиціонера фільтри варто почистити або ж замінити на нові. Уникайте різкого перепаду температур.

Головне правило використання кондиціонера - не перестаратися. Коли ви заходите в кімнату, у вас не має бути відчуття, ніби ви потрапили на Північний полюс взимку. Вам повинно бути нормально, комфортно та не спекотно. Тому коли ви прийшли з вулиці і хочете охолодитись, не ставте одразу дуже низьку температуру. Знижуйте її поступово, щоб не було різкого контрасту між приміщенням та вулицею. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які є в організмі. Також уникайте сидіння під сильним струменем повітря. Коли воно дме в одну точку, наприклад, область шиї чи обличчя, це може викликати запалення м'язів або нервів. Слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні. Кондиціонери осушують повітря в приміщенні, це пов'язано з основними принципами роботи цього приладу. Охолоджене повітря стає сухим, що може бути шкідливо для слизових оболонок та дихальних шляхів. Тому вимикайте його час від часу та регулярно робіть вологе прибирання", - додала Супрун.

Також радить не забувати, що свіже повітря необхідне, тому потрібно провітрювати приміщення, коли кондиціонер вимкнутий. В період спеки пити достатньо води, одягати легкий одяг та не залишатися довго на сонці.

Сьогодні кондиціонер більше схожий на очищувач повітря, який використовує десятки різних фільтрів і іонізаторів. Варто в них розібратися, щоб при виборі кондиціонера розуміти, яка ступінь очищення повітря необхідна в конкретному випадку.

Джерело: https://gazeta.ua

Читати попередню

В Украине молодым парам в ЗАГСе будут давать направление на обследование на TORCH-инфекции

Читать наступну

Рада разрешила трансплантацию органов умершего

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство