Діти вулиці

Діти вулиці

Явище дитячої бездоглядності та безпритульності є складним і неоднозначним феноменом. Однією з форм вилучення дітей з вулиці є проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», відвідування сімей.

Метою статті є дослідження актуальних проблем поширення дитячої бездоглядності та безпритульності в сучасній Україні та окреслення специфіки цього феномена.

Серед бездоглядних і безпритульних дітей більша частина з неблагополучних сімей, кожна четверта дитина– з нормальної сім’ї, у кожної шостої дитини – сім’ї немає. Здебільшого, батьки бездоглядних дітей ведуть асоціальний спосіб життя, зловживають алкоголем, наркотиками, мають проблеми із законом. Із неповних сімей частіше йдуть на вулицю саме хлопці, тоді, як із повних сімей – дівчата. Із благополучних сімей дитина іде з дому на вулицю через конфлікти з батьками, переважно в період кризи перехідного віку 12 – 13 років. При цьому майже половина дітей, які перебувають у стані бездоглядності чи безпритульності, жебракують, не ідентифікують себе з рідною сім’єю тощо. Внаслідок розлуки з сім’єю дитина відчуває зраду, непотрібність, самотність, що спричиняє захисні реакції протесту, розвиток депресивного стану. У дитини з’являється недовіра до дорослих, вона замикається в собі, не хоче згадувати про сім’ю, розповідати про неї. Типовими особливостями бездоглядних і безпритульних дітей є особливості спілкування: зверхність, нервовість, бажання якнайшвидше встановити комунікативні зв’язки. Невміння спілкуватися зумовлює захисні форми поведінки, зокрема неадекватну лояльність або агресивність.

В кінці березня поточного року за ініціативою служби у справах дітей Нікопольської міської ради разом із працівниками сектору ювенальної превенції Нікопольського ВП ГУНП проведено спільний рейд «Діти вулиці», з метою попередження бездоглядності та безпритульності дітей.
В ході спільного рейду в районі Першотравневого ринку виявлено групу дітей, які знаходилися на території недобудованої (аварійної) споруди, що могло призвести до летальних випадків. З дітьми та їх батьками проведено відповідну профілактичну та роз’яснювальну бесіду щодо недопустимості повторення подібних випадків та повідомлено відділ освіти і науки Нікопольської міської ради для проведення бесід у навчальних закладах міста.

Шановні батьки! Пам'ятайте! Життя та здоров’я Вашої дитини залежить від Вашого постійного контролю, любові та турботи! Бережіть своїх дітей, не залишайте їх без нагляду, аби їх відпочинок приносив вашій родині лише позитивні емоції, звертайте увагу на те, з ким і як Ваша дитина проводить свій вільний час; уважно ставтесь до неї, особливо якщо вона потрапила до сумнівної компанії та намагайтесь допомогти їй у важких ситуаціях і не чекайте, коли це зроблять інші.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читать предыдущую

Про рентну плату за спеціальне використання води

Читать следущую

Украинец задержан с контрабандой сала

Каталог предприятий Никополя

+ Добавить предприятие