Дитячі журнали допомагають створювати дива

Дитячі журнали допомагають створювати дива
Картинка к: Дитячі журнали допомагають створювати дива

На цьому тижні у читацькому клубі «Джерельце» бібліотеки-філії №7 м. Нікополя провели засідання під такою назвою.

Спочатку була бесіда «Про культуру читання журнальної періодики», потім ознайомлення з підписаними виданнями на перше півріччя. «Попри всі економічні, духовні, видавничі негаразди в Україні на даний момент видається біля 70 видів дитячих журналів та газет, що здатні задовольняти вимоги юного читача. Тематична різнобарвність і поліграфічна якість дитячих видань, яскравість та виразність художнього оформлення приваблюють юних читачів та їх батьків - розповідає бібліотекар. В наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту дитини, його творчих здібностей».

Потім бібліотекар провела захоплюючу подорож до чарівної країни рукоділля з журналами«Жасмин», «Яблунька», «В гостях у казки». Допомогала освоювати різноманітні техніки прикладної творчості: оригамі, квіллінг, витинанка, ганутель та багато іншого. У цих журналах містяться схеми, пояснення і кольорові вкладки для виготовлення квітів та інших яскравих сувенірів з паперу, ниток, тканини тощо. Майстер-класи, поради, конкурси, призи.

Про свій улюблений журнал розповідали учениці 6 класу :

««Ухтишка» - це найбільший журнал для дітей від 6 до 14 років, 104 сторінки веселих історій, віршів, цікавих статей про все на світі. У журналі можна знайти історичні цікавинки, факти з життя птахів і звірів, малювати, готувати різні страви, вивчити правила етикету , ігри.» Дівчатка розповідали, що тут вони отримують корисні поради щодо зачіски, одягу і догляду за собою. Школярів цікавить інформація про видатних спортсменів, про автомобілі, мобільні телефони . Журнал містить безліч завдань, тестів, ребусів, кросвордів і вікторин. Потім члени клубу відзначили ювілей одного із «найстаріших» в Україні дитячих журналів - «Барвінок».

Перший номер журналу вийшов у січні 1928 року в м. Харкові. Тоді він називався «Жовтеня», але вже перший повоєнний номер вийшов у 1945 році у Києві під назвою «Барвінок». Саме на його сторінках друкувалися твори для дітей українських письменників-класиків М. Рильського, М.Стельмаха, О. Вишні, В. Нестайка, Л. Костенко, Г. Тютюнника, Є. Гуцала та інших.

Тематика рубрик сучасного «Барвінка» надзвичайно різноманітна. Для наймолодших серед найбільш популярних згадали найстаріший журнал України «Малятко». Бібліотекарі порадили інші періодичні видання: «Мурзилка», «Чарівна принцеса», «Казковий вечір», « В гостях у казки», «Умійко», «Чарівна казка», «Веселі картинки», та інші. Розглядали журнал для підлітків- «Однокласник». «Щоб обрати саме той журнал, який підійде вам, варто знати, що дитяча періодика ділиться на пізнавальні, розважальні, навчальні, культурологічні та науково-популярні. До пізнавальних відносяться всі видання, що мають переважно пізнавальний зміст. Серед таких видань згадали журнал «Пізнайко», «Веселі уроки».
На завершення заходу переглянули відеопрезентацію «Пізнавай та дивуйся» - Електронний путівник по дитячих журналах України.

Джерело http://biblio-7.blogspot.com

Читати попередню

В Никополе вспышка гриппа: количество заболевших достигает тысячи

Читать наступну

У Нікополі чоловік через образу «замінував» супермаркет

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство