До 2024 року українські школи, зокрема й заклади освіти Нікополя, переформатують

До 2024 року українські школи, зокрема й заклади освіти Нікополя, ...
Картинка к: До 2024 року українські школи, зокрема й заклади освіти Нікополя, переформатують

Про нововведення в системі освіти міста Нікополя у 2021р., згідно діючого законодавства, розповіла начальник відділу освіти та науки НМР Валентина Сафонова та Оксана Якимець - директор КУ «Центр професійної підготовки педагогічних працівників НМР». 11 лютого у прес-центрі міської ради відбулась прес-конференція. Далі про обговорені питання докладніше:

Наразі на території міста Нікополя освітні послуги надають 22 загальноосвітні заклади середньої освіти, 2 гімназії, 2 спеціалізовані школи – природничо-математичного та гуманітарного спрямування, в яких здобувають освіту 12 553 особи віком від 6 до 18 років. Найближчі 3 роки школи поділять на початкові, гімназійні та ліцеї. У новому форматі роботу розпочнуть з 1 вересня 2024 року. У початкових навчатимуться з 1 до 4 класу, у базових – з 5-го по 9ий класи. Далі – діти обиратимуть, до якого саме ліцею вступати і де отримати підготовку для вступу до ВИШу. Наголошуємо, що ці нововведення не розповсюджуються на цей навчальний рік! Зміни відбуваються відповідно до Закону про повну загальну середню освіту.

Новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти набув чинності 1 січня 2021 року та передбачає наступне:

  • встановлено вимоги до благоустрою території шкіл;
  • зазнали зміни і вимоги до приміщень закладів освіти та розміщення в них меблів (дозволяється кругове або інше розміщення парт);
  • передбачено скорочення терміну виконання домашніх завдань та обмежена кількість часу роботи з технічним обладнанням ;
  • встановлено вимоги до комп’ютерного обладнання, яке використовується в закладах освіти;
  • у закладах освіти повинні бути внутрішні санітарні вузли, обов’язкова наявність дверцят у туалетних кабінках, вони мають бути непрозорими та замикатися з середини; на кожному поверсі в санітарних вузлах для учнів має бути спеціально обладнана кабіна для дітей з інвалідністю, зокрема, для учнів, що пересуваються на кріслах колісних, за допомогою милиць чи інших засобів;
  • визначено перелік продуктів харчування, які забороняється та дозволяється продавати у шкільних буфетах. Для дітей, що мають особливі дієтичні потреби, наприклад, алергії, має організовуватися окреме харчування. Для цього батьки дитини подають до закладу освіти медичну довідку від сімейного лікаря чи педіатра.
  • навчання учнів лише у першу зміну, початок навчального дня не раніше 8 години;
  • учні можуть залучатися лише до прибирання власного робочого місця і мають тримати його в чистоті, прибирати за собою сміття. Також учням 5-11(12) класів дозволяється поливати рослини та робити вологе прибирання без миючих і дезінфікуючих засобів, поверхонь навчальних приміщень (крім вікон та підлоги).

Особливості складання Зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 р.

З 2021 року зовнішнє незалежне оцінювання для випускників шкіл суттєво зміниться – стане більше обов'язкових предметів, а тестування з української мови та математики матимуть 2 рівні складності. Дворівневий іспит з української мови: це базовий рівень – українська мова як державна – і поглиблене вивчення – українська мова та література.

Також для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти буде обов'язкове ДПА з математики у формі ЗНО. Воно також буде дворівневе, тобто буде легший і складніший рівень, залежно від потреб вступника.

Третім обов'язковим предметом буде історія України або англійська мова на вибір.

Також, за бажанням, вони зможуть складати додаткові предмети за вибором (біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

В січні 2021 всі бажаючі пройти пробне ЗНО мали можливість зареєструватися. За попередньою інформацією пробне ЗНО в м. Нікополі пройде на базі 4х закладів освіти (ЗЗСО№ 9,20, 23, 24) 10 квітня.

З 01.02.2021 до 05.03.2021 триває реєстрація для участі в ЗНО. Основна сесія відбудеться на базі Нікопольського професійного ліцею та аграрного технікуму, а також 5х шкіл (ЗЗСО№ 9,13,20,23,24). У випадку невеликої кількості бажаючих здавати ЗНО з фізики, хімії та іноземних мов (крім англійської) в основну сесію, тестування для них буде організовано у м. Дніпро, а відділом освіти і науки НМР забезпечено підвезення учасників тестування.

Щороку для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії ЗНО, проводиться додаткова сесія. Графік проведення додаткової сесії зно-2021 буде оприлюднено на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти до 23.04.2021.

Джерело: nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Семейный бизнес при мэрии Саюка: кто осваивает миллионы на ремонте дорог в Никополе

Читать наступну

Записатись на вакцинацію проти COVID-19 можна буде онлайн

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство