До уваги отримувачів державних допомог та житлових субсидій

До уваги отримувачів державних допомог та житлових субсидій...
Картинка к: До уваги отримувачів державних допомог та житлових субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №632 «Деякі виплати державної соціальної допомоги» скасована необхідність надання додаткових довідок про доходи від заявників. Відтепер всю інформацію про доходи управління соціальної політики збирає самостійно. Запити формуються на основі інформації наданої заявником в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначення усіх видів соціальної допомоги.

Відповідно до п.5 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою КМУ від 24 лютого 2003 року №250 (зі змінами) та п. 35 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2001 року №1751 (зі змінами), заява та декларація вважаються такими, що не подані у разі внесення не у повному обсязі відомостей про членів сім’ї (прізвище, ім’я та по-батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія та номер паспорта громадянина України або ID-карта, реєстраційний номер облікової картки платника податків).

Тому, звертаємо увагу отримувачів допомог, у складі сім’ї яких є особи, що досягли 14-річнного віку, що згідно з ч.2 статті 21 закону «Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Отримати паспорт/ID-карту потрібно протягом місяця з моменту досягнення 14 років.

Крім того, фізична особа незалежно від віку, яка не включена до Демографічного реєстру фізичних осіб – платників податків, зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного фіскального органу облікову картку фізичної особи – платника податків за формою №1ДР.

Разом з обліковою карткою №1ДР (яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі) необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

Облікові картки №1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Вищезазначені вимоги застосовуються і до отримувачів житлової субсидії. Відповідно до п. 30 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою КМ України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (із змінами), для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім’ї особи із складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку.

Отож, якщо у особи, що досягла 14- річного віку відсутні паспорт та ідентифікаційний код, це унеможливлює отримання інформації про доходи від Державної податкової служби. Як наслідок, розрахунок державної допомоги та житлової субсидії сім’ям та домогосподарствам, у складі яких є такі особи, в подальшому не буде проведено.

Крім того, Міністерство фінансів України здійснило верифікацію достовірності інформації, поданої громадянами для надання житлової субсидії. За результатами верифікації виявлено недостовірність інформації, на підставі якої призначено житлові субсидії окремим громадянам. Серед них отримувачі субсидії, в складі сім’ї яких є особи, що досягли 14-річного віку, але дані паспорту та ідентифікаційного коду відсутні.

Усі отримувачі житлової субсидії, у чиїх родинах є діти, які досягли 14 років, мають терміново донести ПАСПОРТНІ ДАНІ та ідентифікаційний код до управління соціальної політики за адресою вул. Отаманська, буд.2.

Управління соціальної політики

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Сколько кандидатам придется заплатить за участие в местных выборах

Читать наступну

В двойном убийстве под Днепром подозревают братьев. ВИДЕО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство