Екологічний стан Нікопольського регіону та дотримання вимог природоохоронного законодавства

Екологічний стан Нікопольського регіону та дотримання вимог ...
Картинка к: Екологічний стан Нікопольського регіону та дотримання вимог природоохоронного законодавства

24 березня 2010 р. в приміщені Нікопольського міськвиконкому відбулась семінар-нарада на тему: «Екологічний стан Нікопольського регіону та дотримання вимог природоохоронного законодавства». Це запланований  захід  в рамках взаємодії  органів виконавчої влади Нікопольської міськради та Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області. 

 В проведенні семінару приймали участь головний спеціаліст з питань екології відділу архітектури та містобудування Нікопольської міськради Надєїна С.А., начальник Нікопольського відділу ОНПС Федорова А.П., спеціалісти ресурсних відділів Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області Сержантова І.Б.,Мальцева О.В., Лях Ю.В., лікар комунальної гігієни міськСЕС Ланчковський В.В., голова постійної депутатської комісії з питань  землекористування  та охорони навколишнього середовища Нікопольської міської ради Страдомський Г.Д.

На семінар були запрошені представники 40 підприємств-забруднювачів Нікопольського регіону, спеціалісти-екологи Марганецького та Орджонкідзевського міськвиконкомів.  На засіданні заслухали інформацію Нікопольського відділу ОНПС щодо екологічного стану  та виконання природоохоронних заходів підприємствами в регіоні, ресурсних відділів Держуправління ОНПС - щодо порядку отримання дозвільних документів.  

Територія Нікопольського регіону  техногеннонавантажена,  в м. Нікополі  та на території Нікопольського, Томаківського, Апостолівського районів функціонують підприємства  металургійної, гірничо-видобувної промисловості  та енергетичного комплексу, що обумовлює  значне  техногенне навантаження  на  навколишнє природне середовище.

Присутніх було проінформовано, що в цілому для Дніпропетровської області так і для Нікопольського регіону  в 2009 році  спостерігалося   зменшення  викидів, скидів забруднюючих  речовин, утворення відходів за рахунок падіння обсягів виробництва. Зокрема, по м. Нікополь в 2009 р. порівняно з 2008 роком обсяги  викидів забруднюючих речовин  в атмосферне повітря  зменшилися на 5 тис.тон,  скиди зворотних вод в Каховське водосховище та його затоки –  на 3770  тис.м куб. 

На жаль,  не спостерігається  поліпшення  екологічного стану територій за рахунок впровадження природоохоронних заходів, передбачених обласною та міською програмами екологічного спрямування підприємств-забруднювачів. Прямим обов’язком підприємств та організацій, що здійснюють виробничу діяльність пов’язану зі шкідливим впливом на навколишнє середовище є забезпечення виконання діючих вимог природоохоронного законодавства, насамперед обладнання  об’єктів «спорудами, устаткуванням і пристроями для очищення викидів і скидів або їх знешкодження, зменшення впливу шкідливих факторів, а також приладами контролю за  кількістю і складом забруднюючих речовин».  

В  Нікопольському  регіоні  залишаються невирішеними питання своєчасного виконання природоохоронних заходів, передбачених  місцевими програмами екологічного спрямування; дотримання встановлених нормативів викидів та скидів забруднюючих речовин; охорони та відновлення рослинних ресурсів; розробки проектів водоохоронних зон  водних  об’єктів  та  інше. 

 Для реалізації цих  завдань та  вирішення  наявних  екологічних проблем  в серпні 2008 року розпорядженням міського голови була створена координаційна  рада з питань екології та раціонального використання природних ресурсів, до складу якої входять  виконавчі органи Нікопольської міськради, Нікопольського відділу ОНПС, міськСЕС та інші. Протягом 2009 року координаційною радою проводилася системна робота  спрямована на забезпечення виконання  та  фінансування природоохоронних  заходів, передбачених міською програмою «Екологія 2003-2012»;  дотримання вимог екологічної  безпеки та раціонального природокористування  підприємствами та організаціями м. Нікополь.  Рішенням  сесії Нікопольської  міської ради  від 11.09.2009р. № 53-41/V  були скориговані  заходи програми та збільшені обсяги фінансування  з місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища. З запланованих до виконання в 2009 році природоохоронних  заходів були виконані роботи по озелененню території міста, заходи з  екологічного виховання, придбано обладнання з утилізації відходів деревини та опалого листя, розроблений  І етап проекту  рекультивації колишнього полігону  ТПВ  та  інше.   Місцевим органам самоврядування  та  структурним підрозділам Державного управління  охорони навколишнього природного середовища  в Дніпропетровській області  необхідно і в подальшому  взаємодіяти в напрямку  своєчасного фінансування  природоохоронних заходів; забезпечення підприємствами   дотримання встановлених нормативів  викидів, скидів забруднюючих речовин, обсягів розміщення відходів; збереження зелених насаджень та земельних ресурсів; посилення контролю за виконанням природоохоронних заходів та впровадженням системи щомісячного заслуховування керівників підприємств про стан виконання заходів на засіданні координаційної ради з питань екології та використання природних ресурсів  в  м. Нікополь.
      

Головний спеціаліст з питань екології відділу архітектури та містобудування Нікопольської міськради Світлана Надєїна

Начальник  Нікопольського відділу охорони навколишнього природного середовища  Анжеліка Федорова

Читати попередню

Правила утримання домашніх тварин у м. Нікополі

Читать наступну

Изменения в графике движения городских маршрутов

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство