Гадюки, які налякали нікопольців поблизу набережної, виявилися водяними вужами

Гадюки, які налякали нікопольців поблизу набережної, виявилися ...

Останнім часом побільшало скарг та повідомлень від городян, які проводять відпочинок на набережній в старій частині міста, стосовно поміченої у цій зоні значної кількості змій. Чи є серйозні підстави для остраху у нікопольців? З цим питанням ми звернулися до начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Всеволода Зінченка.

– Оскільки боротьба зі зміями не відноситься до компетенції служб управління і йому непритаманна, – зазначив він, – тут не обійтися без допомоги спеціалістів: ветеринарів, зоологів, серпентологів тощо.

Тож, фахівці підприємства «Профдезінфекція» провели обстеження прибережної зони у районі парку імені Пушкіна, за результатами якого з’ясувалося, що тривоги мешканців були перебільшеними: йдеться не про степових гадюк, а лише про неотруйних і неагресивних водяних вужів, які водяться у звичному для себе середовищі – серед каміння дамби і час від часу з’являються у парку для укриття від спеки, розмноження і харчування гризунами. Важливо зрозуміти, що прибрати вужів від набережної за будь-яких умов, дуже складно, адже це природне середовище їх існування.

Заходів із фізичного відлову та знищення неотруйних плазунів, на думку директора підприємства «Профдезінфекція» Ігоря Ширмана, не існує. Тому основним методом залишається викошування трави, прибирання пеньків у парку та ліквідація, наскільки це можливо, місць розмноження вужів.

Джередо http://vizit.venal.com.ua

Читати попередню

Будет и хлеб, и к хлебу…

Читать наступну

Предчувствия нас не обманули - городской голова сделал удивленные глаза

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство