Хто «під’їдає» за дітьми у дитсадках? У Нікополі відбувся круглий стіл активістів і влади

Хто «під’їдає» за дітьми у дитсадках? У Нікополі відбувся круглий ...

У конференц-залі міськвиконкому відбувся круглий стіл на тему організації харчування у дитсадках Нікополя. Це питання вже давно мусувалося у соц. мережі. І ось активісти, очолювані головою ГС «Нікопольці» Віталієм Журавльовим, та чиновники-освітяни, очолювані профільним заступником мера Ольгою Коник, зустрілися обличчям до обличчя.


Як зауважив присутній на зібранні депутат член комісії з питань освіти, культури, фізкультури, спорту, туризму та у справах молоді Олександр Рибаков, проблем із якістю харчування у дитсадочках Нікополя немає, бо на нього виділено достатньо бюджетних коштів.


Як депутати ми будемо піднімати питання про те, аби у наступному році полегшити долю батьків і зробити пропорцію оплати за харчування дітей 60%/40% (бюджет і батьки відповідно). Інше питання – школа. Тут маємо недофінансування, тому можуть виникнути проблеми із їжею, - констатував Рибаков.


Та не це найбільше турбує активістів. Вартість їжі – ось камінь зіткнення і основний докір у бік влади. На думку активістів, ціна, яку платить бюджет за харчування дітей, могла би бути у рази меншою, аби хтось на півдорозі не привласнював собі тихенько частину коштів.


Віталій Журавльов як юрист, проаналізувавши відкриті для громадськості документи системи «Прозорро» навіть навів деякі конкретні приклади, коли умови тендерних закупівель були порушені, але і сьогодні ніхто не поніс покарання (більш детально з цими фактами можна ознайомитись у групі «ГС «Нікопольці» - В.Ж.).


Ольга Коник зауважила на це, що якщо у активістів на руках є реальні факти порушень, то чому досі ніхто не подав до суду? Адже оприлюднення оприлюдненням, а по суті такі питання вирішують компетентні органи.


Ще один закид Журавльов зробив щодо того, що тендерну комісію ще з 2010 року очолює не начальник відділу освіти та науки, а інша особа. Хоча за якість харчування у закладах освіти повинна відповідати саме голова міськвно. Про це навіть мер міста окреме розпорядження дав у минулому році! На це Ольга Коник відповіла, що так і повинно бути. Але, аби стати головою тендерної комісії, треба мати необхідний фах. У минулому році колишня очільниця міськвно збиралася пройти відповідний курс. Та потім звільнилася. 8 місяців керували в.о. Новий начальник відділу – Олена Селютіна – на посаді 3 місяці. Ось коли вона вивчиться, то й очолить тендерну комісію із закупіель продуктів харчування.


Не менш серйозним став закид актвістів щодо того, чому захід стосовно такої актуальної теми проводиться у форматі круглого столу, а не громадських слухань. «Чому не сповістили широку громадськість про це? – запитав Анатолій Тульчинський. – Знали би батьки дитсадквіців, то й прийшли би, ще й бабусь із дідусями привели, розказали би, що кого не влаштовує!».
Дійсно, у конференц-залі не було де яблуку впасти. Декому довелося стояти (а круглий стіл тривав більше години). З іншого боку, тут були пристуні здебільшого наші знані активісти, які наразі обурюються з кожного ліпшого приводу. А ось ті, кого ці питання дійсно мали би хвилювати – прості батьки – якщо і були тут, то я їх не чула. Адже існують батьківські комітети, якісь об’єднання. Невже у нашому «сарафанному» Нікополі нікому з батьків ніхто не сказав, що сьогодні буде важливий круглий стіл?! Чи справа у іншому?


Як сказала моя подружка, коли на хвильку зайшла на круглий стіл: «Деякі батьки навіть ім’я вчительки (виховательки) не завжди запам’ятовують. А ти кажеш – брати участь у таких зібраннях і рахувати, скільки бюджетних коштів пройшло повз ротика їх дитини».


Ото ж бо... Але, у будь-якому разі, який-не який, а громадський контроль є, навіть якщо для піару. Він змушує владу оглядатися на громадськість. Маємо надію, що наступного разу ініціаторами подібних зустрічей стануть не лише далекоглядні спілки, а і прості батьки, які турбуються про своїх дітей.


Довідка прес-служби міськради


На 2017 рік з міського бюджету на харчування дітей в дошкільних навчальних закладах міста було виділено 9 399 500грн.Також надано знижку на харчування дітей в дошкільних навчальних закладах на 50% сім’ям, які мають трьох і більше дітей та дітям, батьки яких мають статус учасника бойових дій в зоні АТО.

 


Алёна Зинченко

 

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

 Про що мріють мешканці мегаполісів, озираючись на Нікополь?

Читать наступну

У Нікопольця бронза на обласному чемпіонаті з боксу

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство