Історико-патріотичний фестиваль «Богдан Хмельницький – народження держави»

Історико-патріотичний фестиваль «Богдан Хмельницький – народження ...
Картинка к: Історико-патріотичний фестиваль «Богдан Хмельницький – народження держави»

28-го квітня вдруге у Нікополі відбулося козацьке свято, присвячене 369-й річниці обрання Богдана Хмельницького Гетьманом України. Ця знаменна подія сталася у Микитинській Запорізькій Січі, на території сучасної Нікопольщини.

Вже традиційний історико-патріотичний фестиваль розпочався на площі ім. Богдана Хмельницького, де відбувся урочистий мітинг, в якому взяли участь представники міської влади, козацькі об’єднання, воїни АТО, духовенство та небайдужі нікопольці.

Під час урочистого заходу до присутніх звернулася заступник міського голови Андрія Фісака – Ольга Коник, яка привітала всіх нащадків козацького роду. За особистий внесок у відродження національної, духовної, військово-історичної спадщини Українського козацтва, чітку громадянську позицію, патріотизм і мужність проявлені в зоні проведення бойових дій на Сході України та з нагоди 369-ї річниці обрання Богдана Хмельницького Гетьманом України у Микитинській Запорозькій Січі козаки були нагороджені Грамотами міського голови.

Потім провели козацьке коло та обрали старшину. Наказним на святкові заходи став отаман Мандик. Закінчилась урочиста частина покладанням квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому. А новообраний отаман зібрав усіх присутніх у козацький похід. З прапорами і патріотичними піснями козаки та гості свята вирушили урочистим маршем до центральної площі міста, де учасників історико-патріотичного фестивалю зустрів сам Богдан Хмельницький.

Площа навпроти будівлі міської ради того дня стала осередком козацьких розваг. Програма фестивалю містила в собі цікавинки для гостей будь-якого віку. Організатори підготували майстер-класи з історії українського козацтва, вікторини, фотостенди з зображенням козацьких мотивів, катання на конях, спортивні конкурси, атракціони та різні смаколики. Пригощали всіх бажаючих і справжнім козацьким кулішем. Великою популярністю користувався і «музей АТО», де окрім тематичних світлин та експонатів нікопольці і гості нашого міста могли випробувати себе у збиранні та розбиранні вогнепальної зброї. Захопливим видовищем став і запуск у весняне небо радіокерованих літаків учнями авіамодельного гуртка.

Запрошували того дня нікопольців і до краєзнавчого музею, в якому напередодні розпочався шостий Нікопольський музейний фестиваль «Україна – козацька держава», присвячений 369-ій річниці обрання Великою козацькою радою у Микитинській Запорозькій Січі гетьманом України Богдана Хмельницького. У музеї було встановлено плиту-вказівник «Нульовий кілометр козацьких шляхів».

Протягом всього часу історико-патріотичний фестиваль «Богдан Хмельницький – народження держави» супроводжувався святковим концертом. Особливого колориту додали виступи учасників обласного конкурсу мистецтв «Козацькими шляхами». Серед них був і народний фольклорний гурт «Микитин Ріг». Особливу увагу привернули і показові виступи козаків Чортомлицької сотні, які демонстрували нікопольцям та гостям міста бойові мистецтва. Свою майстерність також показали вихованці бійцівського клубу «Кайман» та нікпольські школярі, котрі продемонстрували традиційний козацький бій «лава на лаву».

Ввечері довкола сцени зібрали глядачів виступи запрошених рок-гуртів «Колір ночі» та «Ангажемент на вівторок».
А завершилося свято вогняним шоу – обпіканням керамічної скульптури «Весняні забави», присвяченої 5-тиріччю літературно-художнього конкурсу «Край п’яти січей».

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читать предыдущую

Никопольчане берут реванш за поражение в Новой Каховке

Читать следущую

Навчально-польові збори юнаків міста Нікополя

Каталог предприятий Никополя

+ Добавить предприятие