Кольоровий дует

Кольоровий дует

Одночасно з відкриттям зимової виставки у виставковій залі Палацу Культури стартував показ ще однієї експозиції: персональної виставки Людмили Чайки та Олександра Павленко під назвою «Выше облаков». Це перша виставка подружжя.

Захоплення прекрасним і прагнення відобразити побачене на папері в Олександра виникло у десятирічному віці. Натомість, Людмила, дружина Олександра, малюванням захоплюється з раннього дитинства. У 3 роки вона намалювала свій перший твір, на якому зобразила « Горобця». Любов доньки до малювання помітив батько і зрозумів, що дитина буде художником. Маленькій дівчинці доводилось просинатись о 4-й годині ранку, аби разом з батьком зустріти світанок над водами Дніпра у човні.

«Добре знаючи плавні, батько любив заїжджати в лимани, де я рвала білі лілії і дарувала їх мамі, - згадує Людмила Чайка. - І в ясну тиху погоду, і в дощ зі штормом не страшно було з батьком у човні. На будь-яких, навіть найбільших, хвилях він відмінно керував ним»

Сам не маючи хисту до малювання, батько казав починаючій художниці:
- Розвивай зорову пам'ять.

Під час навчання у школі майстриня займалась в художній студії, що працювала у Будинку піонерів. Потім в її житті був Київський архітектурний інститут, практика у Ризі, де вона робила замальовки старовинних будинків, та робота у проектному інституті «Дніпрогражданпроект» на посаді архітектора. Всерйоз живописом жінка почала займатись у 1991році, малюючи до 2-х годин ночі картини маслом, які потім з успіхом продавала у крамницях міста. Вона брала участь у виставках-продажах в інших містах України, таких як Енергодар, Одеса, Київ. Також свої роботи художник-архітектор відсилала до Росії, де їх купували угорці, греки та німці. У картинах Людмили присутнє тонке відчуття впливу кольору та світла на емоційне сприйняття образу…

Натомість, у Олександра зайняття в художній школі, навчання в інституті залишили глибокий слід у свідомості та прагнення відобразити за допомогою олівця і пензля чарівність природи під блакитним куполом неба. Олександр Павленко відкрив новий напрям у графіці – новоформізм. Це імпровізована форма, що твориться за допомогою лінії, тонів, композиції і плям. Як музикант імпровізує на своєму інструменті, так і Олександр Кузьмич за допомогою олівця та пензля відтворює форму об'єкта, а за допомогою ліній передає стан, рух, ритм.

Виставка подружжя архітекторів відкрита до 30-го грудня. Ласкаво просимо!

Марина Щученко

Источник: Никополь-ART

Читати попередню

Традиційна зимова виставка живопису 2014

Читать наступну

Як я вижив після кривавої суботи

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство