Кому потрібно переоформити субсидію та як нікопольцям записатися на прийом

Кому потрібно переоформити субсидію та як нікопольцям записатися ...
Картинка к: Кому потрібно переоформити субсидію та як нікопольцям записатися на прийом

З 1 травня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено низку змін до порядку надання житлових субсидій. Відтепер, субсидію перепризначатиметься на новий період двічі на рік - у травні та жовтні. Нагадаємо, що раніше субсидія розраховувалась в травні до кінця опалювального періоду.

У зв’язку з введенням нових правил, близько 15% громадян потрібно буде звернутися до управління соціальної політики за переоформленням субсидії.

Отже, повторно - Заяву і Декларацію - потрібно буде подати:

  • орендаторам житла;
  • внутрішньопереміщеним особам;
  • сім’ям де субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб;
  • сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • тим, у кого відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
  • сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

Також, крім вищезазначених змін, передбачено зміни порядку обчислення доходу, який враховується при визначенні розміру субсидії. З 1 травня 2018 року при розрахунку розміру субсидії враховуватимуться доходи дружини (чоловіка) незалежно від їх місця реєстрації проживання.

Після прийняття змін, дехто може втратити право на отримання субсидії. З 1 травня 2018 року право на призначення субсидії втратить родина, у власності якої є транспортний засіб, якому менше п’яти років (крім мопеда та автомобілів, які отримані через органи соціального захисту населення).

Субсидія не призначатиметься в разі, якщо площа житлового приміщення перевищує 120 кв.м для квартири та 200 кв.м. для будинку.

Не призначатимуть субсидію, якщо працездатні особи, зареєстровані в житловому приміщенні не сплачують єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 3-х місяців за період, за термін якого враховуються доходи.

Постановою надано право комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку в управлінні соціальної політики і проживають у житловому приміщенні без реєстрації та договору оренди (найму) житла.

В разі призначення субсидії, отримувач буде зобов’язаний сплачувати обов’язкову частку плати за послуги. При споживанні послуг менше соціальних нормативів, залишається право використовувати зекономлену суму субсидії у наступних місяцях на оплату житлово-комунальних послуг, спожитих понад соціальні нормативи.

Якщо по діючому порядку при призначенні субсидії для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів, до сукупного доходу за кожний місяць, враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мініму, встановлених для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, то відповідно до проекту постанови для даної категорії осіб до сукупного доходу за кожний місяць враховуватиметься дохід на рівні розміру мінімальної заробітної плати, встановленої станом на початок періоду, за який враховуються доходи, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи – двох розмірів мінімальної заробітної плати, третьої групи – трьох розмірів мінімальної заробітної плати.

Також, зменшено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та субсидії, а саме:

- у разі використання природного газу для індивідуального опалення - 4,5 куб. м. (замість 5,0 куб.м.) природного газу на 1 кв.м. опалювальної площі на місяць в опалювальній період;

- у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення -30 кВт (на даний час 51,0 кВт) на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період;

- для користування послугами з централізованого постачання холодної води та водовідведення 3,6 куб. метри (замість 4) на одну особу.

Віднедавна, записатись на прийом до управління соціальної політики та отримати необхідну інформацію можна по телефону (066) 948-31-06.

Джерело https://nikopolnews.net

Читати попередню

Самое старое дерево Никополя диаметром 2 метра видевшее войну нуждается в помощи

Читать наступну

В никопольских школах последний звонок прозвенит в один день: уже известна дата

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство