Кращий час для вживання сала — ранок

Кращий час для вживання сала — ранок

Сало — це джерело таких цінних і незамінних жирних кислот як: пальмітинова, олеїнова, лінолева, ліноленова, стеаринова. Жири — один з найнеобхідніших харчових компонентів для людського організму і одночасно один з тих інгредієнтів, що викликають активні суперечки про корисність цих продуктів для здоров’я,

Свиняче сало, як одне з головних джерел тваринних жирів, об’єкт пильної уваги, як з боку медиків, так і з боку дієтологів.

Є затяті захисники і любителі цього продукту, які стверджують, що сало — продукт цінний і незамінний, так само активно вступають у полеміку і противники вживання тваринних жирів, що приводять масу аргументів про шкоду свинячого сала. Слідуючи золотому правилу позитума: «немає нічого шкідливого, немає нічого корисного, а є тільки необхідне» розглянемо і ті, і ті аргументи.

Користь і шкода сала

Свиняче сало — це товстий шар підшкірного жиру, де накопичуються і зберігаються різні біологічно активні речовини, жиророзчинні вітаміни, антиоксиданти.

Корисні властивості сала. Состав цього продукту багато в чому визначає корисні властивості сала, в ньому містяться вітаміни А, Е, D, F, мікроелементи (селен), жирні кислоти (насичені й ненасичені). Найціннішою серед кислот, що містяться в салі, є арахідонова кислота – поліненасичена жирна кислота, що володіє цілим спектром корисних дій, воно покращує роботи головного мозку, серцевого м’яза, впливає на роботу нирок та поліпшує склад крові, виводячи з неї зайві холестеринові бляшки.

Тому дотримуючись заповіту Гіппократа, який стверджував, що протилежне лікується протилежним, при підвищеному рівні холестерину треба з’їдати щодня по невеликій скибочці сала – нормалізація холестеринових відкладень гарантована. Значно посилюються корисні властивості сала при вживанні його з часником (також відомого борця з холестерином).

Також сало — це джерело таких цінних і незамінних жирних кислот як: пальмітинова, олеїнова, лінолева, ліноленова, стеаринова. Висока концентрація цих компонентів посилює біологічну активність сала в п’ять разів, порівняно з вершковим маслом. Лецитин, що міститься в салі благотворно впливає на судини і клітинні мембрани, зміцнює їх, робить більш еластичними.

Щоб витягти максимум корисного при вживанні сала в їжу, треба пам’ятати, що помірне споживання сала — користь, шкода сала полягає в надмірному захопленні даним продуктом. Жири потрібні організму, проте їх частка в раціоні харчування досить мала, денною нормою дорослої людини можна вважати 9-12 г сала, максимальна тижнева порція — 100 г, тоді від сала буде тільки користь, шкода буде відсутня.

Щоб свиняче сало виявило свої корисні властивості, потрібно правильно його вживати. Віддавайте перевагу солоному або маринованному салу, копченим, смаженим або вареним краще не захоплюватися, багато біоактивні речовини розпадаються і не приносять користі.

Кращий час для вживання сала — ранок, організм отримає крім корисних речовин, потужне енергетичне підживлення. Адже калорійність сала досить висока — 770 кал на 100 гр. Ранкова скибочка сала принесе користь і тим, хто страждає порушеннями роботи травного тракту. Сало посилює відходження жовчі, яка накопичується в організмі за ніч, тим самим сприяє очищенню організму.

Нагадаємо також, що корисні властивості сала відчутні в тому випадку, якщо ви вживаєте натуральний екологічно чистий продукт. Вибирайте чисте сало, м’яке і гарне зовні, без всяких прожилок, сполучних волокон та ін., вирощені на натуральному природному кормі, без гормональних добавок, пестицидів, токсинів (хоча навряд чи продавець визнається, де була вирощена свиня і чим її годували). Зберігайте сало в холодильнику і не вживайте несвіжий продукт, пожовтіле сало шкідливо для організму, в ньому окислилися багато корисні речовини і втратили свої властивості.

 

Джерело https://ukr.media

Читати попередню

Какие мандарины нельзя есть: ответ врачей

Читать наступну

Грипп в Украине: 8 симптомов, при которых надо вызывать скорую

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство