Люди з місць позбавлення волі залишаються один на один зі своїми проблемами

Люди з місць позбавлення волі залишаються один на один зі своїми ...
Картинка к: Люди з місць позбавлення волі залишаються один на один зі своїми проблемами

Головною метою круглого столу було покращення соціальної підтримки людей, які вийшли з місць по-збавлення волі. За даними кримінально-виконавчої служби, з січня 2009 року до сьогодні на обліку знаходяться звільнені умовно достроково в м. Нікополь 63 людини, по Нікопольському району - 19. Особ, що звільнились з місць по-збавлення волі в м. Нікополі, на обліку Нікопольського МВ ГУМВС в службі ВДІМ - 120 чоловік. На початку 2010 року число звільнених на обліку Нікопольського МВ ГУМВС - 61 особа. Особами, які вже були раніше засуджені, скоєно 150 злочинів в поточному році. Порівняно з минулими роками в 2010 році майже на 48% злочинів скоєно менше.

Основною проблемою звільнених людей є одержання документів, таких як паспорт, ідентифікаційне посвідчення, пенсійне посвідчення, трудова книжка і інші. Пошук і відновлення необхідних документів вимагає великої паперової роботи, часу, нервів, а також психологічної підтримки, соціального супроводу, інколи юридичної консультації. А для працевлаштування документи вкрай необхідні.

Ситуація із соціальною адаптацією людей, що перебувають у місцях позбавлення волі, без перебільшення жахлива. 80% з них втрачають соціальні зв'язки. Сусіди та родичі відвертаються, побою-ючись заплямування своєї репутації. Зрештою, люди з місць по-збавлення волі залишаються один на один зі своїми проблемами. Для них практично відсутні державна й муніципальна системи соціальної адаптації. Часті випадки, коли раніше засуджених по-шахрайському позбавляють права на житло, особливо під час їхнього перебування в місцях позбавлення волі. Тому, повернувшись, вони часто залишаються на вулиці. Допомога у поверненні права на житло є вкрай необхідною й особливо важливою для життя.

Начальник сектору громадянства фізичних осіб паспортного столу Олександр Загачевський повідомив, що проблем з оформленням документів у особ з місць позбавлення волі немає, всі вони отримали паспорти. Але якщо звільнена особа по прибутті виявляється без встановленого місця проживання, тоді процес документування ускладнюється. Адже, щоб реєструвати таких людей, потрібні спеціальні центри. В Нікополі поки що такого центру немає, але в цьому році його планують відкрити.

- Проблема правової допомоги звільненим пов'язана з проблемою любові, - стверджує депутат міської ради Юрій Бабінін. - Ми повинні допомогти їм відчути, що вони живуть в правовій державі, яка допомагає людям, що перебувають у скрутному становищі.

Під час проведення круглого столу були обговорені найактуальніші проблеми, з якими стикаються звільнені особи: отримання паспорта та інших документів громадянина України, отримання медичної допомоги відповідного рівня, питання працевлаштування, питання побутових та житлових умов, позбавлення та поновлення банківських прав, захист прав в суді щодо втрачених та порушених прав.

Людмила КИРЮНИК

 

Читати попередню

Бродячих животных все же будут стерилизовать

Читать наступну

Филиал поликлиники закрывать не будут!

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство