Нікополь: На Європейській площі відзначили відразу чотири свята.ФОТО. ВІДЕО

Нікополь: На Європейській площі відзначили відразу чотири свята.ФОТО. ...

Вивчаючи у шкільні роки історію України, та вправно оперуючи словами – бунчук, писар, ройовий, хоругви, ми навіть гадки не мали, що козаки – звичайні люди. Вони, як і всі смертні, закохувалися, справляли весілля, будували та облаштовували собі затишні хатини, мали гарнесеньких продовжувачів роду. У нашій дитячій уяві мужні чоловіки, захищаючи рідну землю від ворогів, завжди мешкали на Січі в куренях…

14 жовтня в День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці і Українського козацтва на Європейській площі зібралося чималенько нікопольців. Ще б пак! Тут аматорські колективи разом з гостями міста розгорнули цікаве дійство – «Входини». До привітної берегині козацької господи Лідії Стус з піснями, подарунками та жартами завітали учасники народного фольклорного гурту «Микитин Ріг», вокальні ансамблі «Північне сяйво», «Золоте перевесло», «Берегиня». До них приєднався голосистий дует братів Манько – наш земляк, учасник бойових дій на Донбасі – Олег і його брат-бердянець Максим.

                                

Та на площі відбулося ще й четверте свято. Четвертий рік поспіль у Нікополі проводиться Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), але на міському рівні вона має пройти вперше. Урочиста лінійка розпочалася привітанням та Державним Гімном України. Рапорти від ройових про готовність виконання програми заходу приймали голова міського штабу гри, заступник міського голови Ольга Коник і наказний отаман гри Олександр Шевченко. Ольга Василівна, звернувшись до молоді вже зі сцени, побажала «соколятам» успіхів, благочинний Нікопольської УПЦ КП отець Меркурій – захисту Пресвятої Богородиці від бід і напастей, а голова спілки «Асоціація учасників бойових дій Нікопольщини» Володимир Федоров, отримавши від дітей велику коробку з листами, запевнив, що передасть їх туди, де вони найбільш потрібні – на передову.

                                 

Лінійка закінчилася найкращими номерами творчого конкурсу «Ватра».

Будемо чекати травня і нового переможця гри.

Людмила Мищенко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

Нагородження у Нікополі 14 жовтня. ФОТО

Читать наступну

У Нікополі «відбулись» громадські обговорення Статуту міста. ВІДЕО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство