• 22 сентября 2021

Нікополь: звітний концерт, присвячений дню перемоги. Відео. ФОТО

Нікополь: звітний концерт, присвячений дню перемоги. Відео. ФОТО...

Чим ми можемо віддячити солдатам Другої світової війни, які 1418 днів і ночей кували перемогу, а потім, незважаючи на тяжкі поранення, піднімали країну з руїн? Як ми можемо не згадувати хлопців, які, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані, назавжди лишилися молодими. Чим ми можемо віддячити сучасним солдатам, які не шкодуючи свого життя, на буремному Сході захищають спокій і мирне небо над нашими домівками?

Відповідь одна: живим – турботою, повагою, любов’ю, а загиблим – світлою пам’яттю. Саме тому головне свято вихованців міської школи мистецтв № 1 – звітний концерт – і було присвячене знаменній даті – Дню Перемоги, а серед запрошених присутні ветерани війни, воїни-афганці, учасники АТО.

Музика з людиною здатна творити чудеса. Відчуваючи її всім тілом та душею, ми злітаємо аж за хмари, гойдаємося під вітрилами на хвилях морського простору, поринаємо у чарівний світ кохання. І тоді вже нас нема, бо єство належить семи нотам… Тож не дивно, що у концертному залі культурно-дозвіллєвого центру не лишилося жодного вільного місця.

Живі картинки на сцені змінювалися зі швидкістю сонячних зайчиків – дзвінкі дитячі голоси лауреата всеукраїнських конкурсів хору молодших класів «Веснушки», лауреата всеукраїнських конкурсів хору старших класів «Капель» у супроводі оркестру народних інструментів, виступ піаністок Надії Разумової та лауреата міжнародних конкурсів Ангеліни Пікалової, віртуозний фортепіанний дует у складі Ірини Доруди і Марії Скирдової. Бурхливими оплесками глядачі зустріли: лауреата багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів талановиту маленьку гітаристку Софію Жернових; ансамбль скрипалів молодших класів; лауреатів всеукраїнських конкурсів – дует скрипалів у складі Марії і Андрія Середенків та лауреата всеукраїнських конкурсів – ансамбль скрипалів старших класів; ансамбль бандуристів «Квітана»; лауреата регіональних конкурсів – ансамбль домристів; ансамбль гітаристів молодших класів; лауреата міжнародного і всеукраїнських конкурсів – ансамбль народних інструментів та лауреата обласних і всеукраїнських конкурсів – оркестр народних інструментів учнів школи. Присутніх на святі медовим співом зачарувала Карина Галинська, справжнім відкриттям став ансамбль саксофоністів у складі учнів Ганни Андріанової, Івана Артемова і їхніх викладачів Ірини та Данила Казарінових.

В цьому навчальному році вихованці різних відділень взяли найактивнішу участь у багатьох конкурсах та фестивалях, а географія перемог виходить далеко за межі області.

Заслужені нагороди юним музикантам принесли: міжнародні конкурси – «Акорди Хортиці», «Золота ліра», «Золотий Орфей», «Зірки XXI століття», «Музика любові», «Віват музика», «Закарпатський Едельвейс»; всеукраїнські – «Осіння феєрія» та «Голос країни»; обласний – «Козацькими шляхами»; регіональні – «Юний ансамбліст», «Україно моя», «Юний скрипаль».

Варто зазначити, що художники, ні на крок не відстаючи від товаришів, теж гідно представляли результати своєї творчої діяльності на конкурсах, виставках, фестивалях та різноманітних заходах. Одним з них був Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль в Опішне, який відкривався великою кількістю майстер-класів і закінчився конкурсами щойно виконаних робіт у наступних номінаціях: «Краще оздоблення гончарського виробу», «Кращий пищик», «Кращий малюнок на асфальті», «Краща аплікація», «Краща мотанка», тому глядачі з великою цікавістю переглянули відеоролики «Життя школи напротязі навчального року» і «Досягнення художнього відділення».

А ще учні школи входили до складу делегації з обміну культурним досвідом між Нікополем і Львовом. Збираючись у гості, діти підготували пам’ятні подарунки-витинанки, посуд із петриківським розписом, ляльки-мотанки, картини.

У всеукраїнському проекті «Просто небилиці», який також відбувся у Львові, дипломантом стала Єлизавета Гапіч, а призером Ганна Бойко.
До речі, талановита Єлизавета Півень часто приймає участь у різноманітних заходах, досягаючи високих результатів. Так у місті Дніпро вона здобула звання дипломанта Міжнародного фестивалю-виставки декоративно-ужиткового мистецтва, а у 2016 році делегація з Києва на фестивалі народного декоративно-прикладного мистецтва відзначила дівчину дипломом, на Міжнародному гончарському фестивалі в Опішне учениця зайняла друге місце, а на міському конкурсі «Край п’яти січей» Єлизавета отримала Гран-прі та планшет у подарунок.

Вихованці художнього відділення полюбляють не лише приймати гостей, а й самі не проти відправитися в мандри. Так, в школі відбувся майстер-клас викладача Запорізького вищого професійного училища Євгена Прокоф’єва на тему «Виконання живописного етюду у техніці «ALLA prima»», а у нікопольській бібліотеці був проведений майстер-клас від викладача молодших класів Галини Кулішової, яка незадовго до цієї події пройшла курс занять з петриківського розпису і поділилася своїми знаннями з нашими учнями. Також у бібліотеці відбулася виставка робіт з петриківського розпису викладачів школи та їх учнів.

Крім перерахованих подій, діти з задоволенням взяли участь у міських заходах: виставці, присвяченій 70-тиріччю НМШМ №1; розфарбуванні ялинкових іграшок до Нового року; конкурсі «Край п’яти січей» і чекають результатів з конкурсів: регіонального – «Чорнобильські мотиви»; всеукраїнського – «Мамай-фест»; міжнародних – «Чорнобильська палітра» та «На своїй землі».

До дня Святого Миколая і зимових свят була організована шкільна виставка, а для пенсіонерів міста від учнів художнього відділу проведений майстер-клас під назвою «Сузір’я майстрів», яким старенькі лишилися дуже задоволені.

Визначним досягненням для школи була перемога тридцяти одного її вихованця у конкурсі ілюстрації до книги «Козаки, сполом!» львівського письменника Сергія Кустова. На зустрічі учнів із автором кожен конкурсант отримав по примірнику цього видання.

Школа мистецтв – гордість нашої маленької батьківщини – Нікополя. Від щирого серця заступник міського голови Ольга Коник привітала велику дружню родину з Днем Перемоги та успіхами на мистецькій ниві.

Звітний концерт закінчився виступом лауреатів обласних і всеукраїнських конкурсів – оркестру народних інструментів викладачів, неперевершеною піснею «День Победы» у виконанні Григорія Довженка та врученням квітів ветеранам.

              


Людмила Мищенко

Источник http://nikopolnews.net

Читать предыдущую

У Нікополі судитимуть чоловіка за вбивство матері

Читать следущую

У Нікополі поліцейські буквально за години менше розкрили крадіжку з дитячого садочку

Каталог предприятий Никополя

+ Добавить предприятие