Нікопольці запалили свічки в знак пам’яті про жертв Чорнобильської катастрофи

Нікопольці запалили свічки в знак пам’яті про жертв Чорнобильської ...

Вчора, 25 квітня, напередодні 31-ї річниці аварії на ЧАЕС, біля пам’ятного знаку ліквідаторам та мирним жителям, які загинули внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, пройшла меморіальна акція «Запали свічку».

Сама трагедія трапилась в ніч із 25 на 26 квітня 1986 р., приблизно о 1 годині 23 хвилини. Щорічно у цей час в Нікополі з запаленими свічками, квітами та сльозами на очах біля пам’ятника «чорнобильцям» збираються ті, кого Чорнобильська трагедія торкнулася особисто: самі ліквідатори аварії, їх близькі та друзі, і родини тих, хто віддав життя, виконуючи свій обов'язок перед державою.

Цьогоріч акція пройшла о 20:30, тож долучитися до неї могли всі бажаючі.

Окрім ліквідаторів та членів їх родин, участь в заході взяли представники громадських організацій, депутати міської ради, духовенство та жителі міста. Серед присутніх були секретар міської ради Олександр Саюк та заступник міського голови Андрія Фісака - Ольга Коник.

Голова Нікопольської громадської організації інвалідів-ліквідаторів та всіх постраждалих від аварії на ЧАЕС - Микола Патейчук нагадав про події тієї ночі та порівняв ліквідацію аварії на ЧАЕС з війною, де ворогом була нищівна сила радіації, а кожен ліквідатор став солдатом у боротьбі за майбутнє нашого народу. На жаль, для багатьом ця боротьба коштувала життя…

Микола Патейчук подякував усім, хто запалив того вечора свічки пам’яті і долучився до акції, адже Чорнобильська катастрофа – це сторінка нашої історії, яка і понині залишається болючим спогадом для безлічі людей.

На завершення меморіальної акції нікопольці поклали до пам’ятного знаку квіти і залишили горіти лампадки, як символ шани та пам’яті про усіх загиблих і подвиг кожного ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читать предыдущую

У Нікополі вшанували пам'ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Читать следущую

Скликання 19-ї (позачергової) сесії міської ради VІІ скликання

Каталог предприятий Никополя

+ Добавить предприятие