На фотовиставці «Якби не війна» у Покрові знайшли одне одного фронтові друзі. ФОТО

На фотовиставці «Якби не війна» у Покрові знайшли одне одного ...
Картинка к: На фотовиставці «Якби не війна» у Покрові знайшли одне одного фронтові друзі. ФОТО

В суботу, 29 вересня Покров зустрічав фотовиставку «Якби не війна», що об’їхала вже 24 міста України. Експозиція містить вісім тематичних блоків, 146 фото та 25 історій загиблих воїнів АТО, чиї портрети відтворювали вже після того, як хлопців не стало… За кілька років роботи над проектом, автори презентували сучасну історію України у фотографіях її захисників.

В суботу про унікальний проект покровчанам розповідали його автори: Юлія Волкова, Олена Соколовська, Олена Бєлячкова. Насправді їх сім, але Тетяна Грубенюк, Євгенія Барилко, Тетяна Осіпова, Марина Соколова не змогли приїхати до Покрову. Їхні роботи, за якими колосальна праця волонтерів та фотографів, стали основою фотовиставки, яку розмістили у Будинку творчості. Кожен її розділ – то окрема історія, де особисте й загальнонаціональне переплетено у розповідях про воїнів, хто живе поряд, але вже пройшов війну… Проект умовно поділили на вісім блоків – про жінок на війні, материнську любов, невідомих героїв, мирні професії , соціально-філософський – «Я-є!». Про кожен зі сцени Будинку покровчанам розповідали автори.

Сьогодні «Якби не війна» це не тільки фото, а й книга, що стала продовженням проекту. Його початком називають 2015 рік, коли волонтерки Київського військового шпиталю вирішили розповісти про хлопців, їхні родини, друзів, з якими спілкувалися у лікарняних палатах, під дверима операційних та реанімацій. У Будинку творчості вони говорили про невипадкові зустрічі, болісні спогади, нелюдську витримку, материнський біль і товариську підтримку, про велику віру й любов. Про те, що розривало серце й примушувало по- іншому подивитися на життя.

За два роки роботи проект з’єднав долі та втрачену дружбу, і в Покрові – теж. На фотовиставці випадково зустрілися бойові побратими, наш покровчанин Андрій Золотарьов та Олексій Кодьман, що приїхав до міста разом з авторами проекту. Вони призивалися у 2015 році, разом були в навчальній частині. Андрій, що служив у 43 окремій самохідній артилерійській бригаді вже не вірив, що побачить товариша. Олексій більше двох років провів у полоні… Якби не війна, не було б цих випробувань і це ще одна історія, історія проекту…

Понад двох годин тривало спілкування з волонтерами, воно проходило у цілковитій тиші заповненої зали.
- Ми відчували зворотній зв'язок, - зазначила Юлія Волкова,- покровчани хотіли бачити, знати про все, що розповідає проект. Вдячні місту за це, за прекрасну організацію фотовиставки і за своє ставлення.
Містяни подовгу затримувалися біля портретів, вдивлялися в обличчя і в підписи. Тут була представлена уся Україна, в іменах її захисників. Серед героїв і учасники «Сили нації».
- Тут зайві слова, - підкреслив міський голова Олександр Шаповал, - кожне фото – це правдива історія нашої країни, ми повинні її зберігати й шанувати.

Фотовиставка "Якби не війна" триває, тож мешканці Покрову та гості міста можуть ознайомитися з нею у Будинку творчості.

Источник: https://nikopolnews.net

Читати попередню

Житель Никополя бросил гранату во двор должника

Читать наступну

Новый начальник полиции Никополя: «Предателей я не потерплю»

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство