На Капуловском фронте есть маленькие перемены

На Капуловском фронте есть маленькие перемены

И снова Капуловка. И снова вода. Прошлым летом мы уже поднимали этот вопрос на страницах «ВВ» (в №№25 и 28 за 2012 год). Но он так почти и не сдвинулся с места. А ведь для селян вода еще важнее, чем для нас, горожан. Потому что от нее зависит не только удобство бытовой жизни, но и будущий урожай, хлеб насущный. От воды зависит еда. Потому и бьются так селяне за нее.

В Капуловке техническую воду подают два раза в неделю. Платят люди за нее порядка 10 гривен (за сотку). За сезон набегает порядочная сумма. Люди жалуются, что и платить дорого, и два раза в неделю поливать – недостаточно для сбора нормального урожая. Прошлым летом в Капуловке даже прошла общесельская сходка, на которой присутствовало сельское руководство, начальник Никопольского межрайонного управления водного хозяйства. Все вышеназванные проблемы были перечислены, а вопрос об увеличении количества поливных дней был даже поставлен на голосование. Но капуловцы так и не решились на то, чтобы техническую воду включали им чаще. Уж больно большая сумма к оплате тогда бы набегала!

А вот жительница села Людмила Сорокалетова считает, что цены на воду для селян завышают, и они должны за нее платить меньше.

- Мы же живем на воде! Ее качают к нам в село насосом, даже никак не очищая! – логично замечает Людмила Сергеевна. - Единственное, за что мы должны платить, так это за электроэнергию, с помощью которой вода подымается к нашим огородам. Ну, плюс еще за работу обслуживающего персонала и ремонтные материалы. Всё! Откуда берутся эти 10 гривен – непонятно.

Многие селяне поддерживают позицию Сорокалетовой. Под занавес минувшего поливного сезона было даже составлено письмо на имя тогдашнего губернатора Днепропетровской области Александра Вилкула. Его подписали более 100 жителей Капуловки! Но ответ пришел почему-то не от губернатора, а от исполняющего тогда обязанности председателя райгосадминистрации Николая Хнюкало.

Публикуем фрагменты этой переписки:
«…Ми, жителі великого козацького села Капулівка, де була заснована Чортомлицька Січ, і кошовим був славний отаман Іван Сірко, маємо велику проблему, яка не вирішується роками через державну бюрократичну машину, яка зветься Нікопольське міжрайонне управління водного господарства, а також чиновники як місцевої, так і районної влади. Наше велике село розташоване саме на Каховському водосховищі, а води ми не маємо: питну ми завозимо, а технічну отримуємо утричі дорожче. Вона подається двома способами: закритим і відкритим. Ті, до кого вода доходить у відкритому трубопроводі (мешканці верхніх частини села), повинні власними силами докачувати її до своїх городів. Встановлювати додаткові електронасоси і качати. При цьому, ціну нижньому й верхньому селу за воду поставили однакову. Але ж це несправедливо! До того ж, нас змушують ставити лічильники на воду, якщо нас не влаштовує ціна за кубометр. Але не всі мешканці Капулівки можуть собі дозволити таку розкіш. А ті, хто все ж таки поставив лічильник, жаліються, бо він вже встиг замулитися від неочищеної води та виходить з ладу…

…Ціни на воду за сотку кожного місяця зростають, і нікому немає діла, чи ти використовував воду, чи ні. В цьому році (2012-й – авт.) від неякісної подачі води у нас все на городах позасихало, а гроші сплачуй, і не балакай зайвого. Незрозуміло тільки, за що платимо.

Ми, жителі верхнього села, неодноразово зверталися до Нікопольського управління водного господарства, щоби нам установили 50% вартості води від тієї, що качається в закритому водогоні (у нижньому селі), тому що ми самостійно ще потім подаємо її на свої присадибні ділянки, на відміну від іншої частини села. Але нам було відмовлено.
Нас заставляють підписувати кабальні договори на подачу води, згідно яких ми не розуміємо, скільки і в якому місяці ми повинні платити за воду, та ще й змушують сплачувати наперед. Але перед тим, як сплачувати, ми повинні знати за що, адже ми рахуємо кожну копійку! За таких кабальних умов договору ми маємо лише самі зобов’язання, а прав ніяких. Хоча права й обов’язки повинні бути у кожної сторони…»

«Шановна Людмила Сергіївно,
…Згідно з інформацією, наданою Нікопольським міжрайонним управлінням водного господарства, кількість днів поливу присадибних ділянок, час поливу та оплата за використану технічну воду обговорюється на сходці жителів с. Капулівка та затверджується рішенням сходки з послідуючим затвердженням виконкому Покровської сільської ради.
Надання платних послуг здійснюється згідно з договорами, який Ви відмовляєтеся протягом останніх років підписувати і самовільно проводите забір води.
Враховуючи, що більшість населення села працює в денний час, був затверджений графік подачі води по суботах з 8.00 до 18.00, середах з 12.00, до 20.00. Це підтверджується записами у диспетчерському журналі насосної станції (хоча мешканці деяких частин села стверджують, що вода доходить до них з двох часовим запізненням - авт.). Технічна можливість насосної станції дозволяє подавати воду в будь-який заявлений територіальною громадою час. Також Нікопольське міжрайонне управління водного господарства може забезпечити цілодобовий обсяг додачі води, тільки з відповідною сплатою за надані послуги. Кошти, сплачені за надані послуги, повністю надходять до державного бюджету України. Формування ціни на подачу 1 м куб. води відповідає вимогам законодавчих та нормативних актів України. Обсяг поданої води насосною станцією фіксується ультразвуковими лічильниками води УРЖ-2КМ, які пройшли державну атестацію.

…У зв'язку із забором води з відкритого каналу і додатковою підкачкою
насосом Нікопольським міжрайонним управлінням водного господарства проведені розрахунки і прийнято рішення, враховуючи фільтрацію і випаровування,зменшити на 30% обсяг поданої води (ККД відкритого каналу) і відповідно
зменшити "вартість поливу 1 сотки на 30% мешканцям вказаних присадибних ділянок (верхнього села – авт.), які не мають лічильників, в тому числі і Вам.
Одночасно для вирішення питання вартості поливу, своєчасних розрахунків, Нікопольське міжрайонне управління водного господарства буде ініціювати встановлення лічильників всім водокористувачам технічної води та готове перейти на подачу води в нічний час (з 24.00 до 7.00), коли вартість електроенергії майже втричі дешевша, тоді відповідно буде зменшена і вартість 1 м3 води, але це тільки за згодою громади села.

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства повністю виконує договірні зобов’язання з подачі води мешканцям села Капулівка, на відміну від виконання зобов'язань мешканцями села, заборгованість яких за надані послуги складає на 28.07.2012 р. 56 028 грн».

Вот такая переписка. Многие вопросы так и остались пока нерешенными. Но есть и точки соприкосновения. Так, мы видим, что управление водного хозяйства пошло на некоторые уступки жителям верхней Капуловки, которым приходится подкачивать воду своими силами, и снизило им стоимость воды пусть пока не на 50, но на 30%.
- Только пусть тогда и перерасчет за прошлые годы сделают, - дельно замечает Людмила Сергеевна. – Ведь капуловцы все время за свой счет подкачивали воду, а не только сейчас начали.

Также еще не понятно, когда же состоится сходка, на которой селяне обсудят вопрос о том, чтобы воду (для ее удешевления) им подавали в ночное время. Ведь подобное решение может улучшить экономическое положение капуловцев.
Все эти вопросы еще необходимо решать. Мы держим руку на пульсе событий.

 

Источник: Визит Венал

Читати попередню

Забыдленность как социальное явление

Читать наступну

большие страшные осы! кто они и надо ли их бояться

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство