На відновлення лікарень та покращення якості надання медичних послуг із місцевого бюджету виділено майже 24 мільйони гривень

На відновлення лікарень та покращення якості надання медичних ...

У нинішньому році частину медичних закладів, які знаходяться на території Нікополя, перевели з обласного на міське фінансування. Отже, що протягом року вдалося зробити для лікарень коштом місцевого бюджету і які плани міської влади стосовно розвитку медичної галузі?..

Зараз бюджет міста забезпечує 7 лікарень, 5 – залишаються на обласному фінансуванні. Загалом у медичній галузі Нікополя працює більше 2 тисяч професіоналів, які щодня допомагають людям. Для того, аби поліпшити умови їхньої праці та розвивати медицину, протягом цього року місцевою владою було зроблено чимало вагомих кроків.

Ще навесні було відкрито амбулаторію загальної практики сімейної медицини по вулиці Лапинській, 256. Це допомогло забезпечити медичним обслуговуванням жителів віддаленого району міста. Тепер в Нікополі функціонує 13 амбулаторій, які розташовані по всьому місту для зручності обслуговування людей. У двох із них по вулиці Некрасова, 31 б, та Добролюбова, 48 протягом року встановлено систему індивідуального опалення. Тепер вже 6 амбулаторій міста обігріваються автономно.

Також в Нікополі, завдяки зусиллям місцевої влади та обласному фінансуванню, після капітального ремонту в серпні було нарешті відкрито пологовий будинок європейського зразка, який у найближчі 10 років не буде закриватись. Передбачили і встановлення альтернативного джерела живлення - дизель-генератора, який допоможе медичному закладу працювати в автономному режимі. Разом з тим, у найближчий час утеплюватимуть і фасад пологового будинку, але це не заважатиме його функціонуванню.

У 2015 році по субвенції із державного бюджету на забезпечення медичної галузі було виділено 81,5 мільйон 3гривень, яких з натяжкою вистачало тільки на зарплатню медперсоналу та оплату комунальних послуг. Тому багато поточних питань вирішувались за рахунок місцевого бюджету, на що було виділено майже 24 мільйони гривень.

На відновлення нової вірусологічної лабораторії КЗ «Нікопольська міська лікарня № 4» ДОР, яка обслуговує не тільки наше місто, а й Марганець та Орджонікідзе, було виділено 100 тисяч гривень. Також відремонтовано декілька кабінетів рентгенологічної служби цього медичного закладу.
Десятки років не ремонтувалось і приміщення травматологічного пункту КЗ «Нікопольська міська лікарня № 1» ДОР, хоча воно є необхідним для міста. Адже травмпункт надає цілодобову амбулаторну допомогу нікопольцям. Через цей медичний заклад в день проходить близько 50 хворих. Тому й умови тут мають бути відповідними, як для лікаря, так і для пацієнта. Враховуючи важливість цього питання, місцева влада виділила необхідні кошти для ремонту операційної та гіпсової палат, а також вдалось покласти новий кахель та пофарбувати коридор.

Самі медики говорять, що протягом року із місцевого бюджету було виділено чимало коштів на придбання та ремонт вкрай необхідного медичного обладнання. Працівники лікарні №1 завдячують міській владі за те, що нарешті почула їх, і забезпечила фінансування для придбання сучасного апарату штучної вентиляції легень. Наразі проводиться тендер на його закупівлю. Але два його аналоги вже відремонтовані і служать в операційних блоках травматологічного і хірургічного відділення, замінюючи легені «важкого» пацієнта. Крім дихального апарату, було придбано і дві сучасні промислові автоматичні пральні машини для цього ж медичного закладу. Завдяки допомозі із місцевого бюджету вдалось відремонтувати і два флюорографи, які тепер служать для обстеження пацієнтів 1-ої та 4-ої лікарень.

Не дивлячись на позитивні зрушення у розвитку медицини, керівник міста Андрій Фісак переконаний, що ця 5галузь потребує реформування. Наразі маршрут пацієнта в Нікополі не зручний для жителів. Адже, щоб пройти дослідження та отримати консультації лікарів, необхідно поїздити по всьому місту. Тому для зручності людей та підвищення якості медицини треба створити в одному місці загальний медичний комплекс з повним спектром надання послуг. Для цього, на думку очільника Нікополя, підходить будівля міської лікарні № 4:

- Було б добре створити медичний комплекс на базі 4-ої лікарні, щоб людина могла в одному місці проходити всі необхідні обстеження та консультації спеціалістів. При цьому в жодному разі не йде мова про скорочення медичного персоналу. Безумовно, ми не вирішуватимемо це питання без обговорення з громадою. Але маршрут пацієнта безперечно треба змінювати для зручності самих нікопольців та покращення рівня медичного обслуговування і місті, - стверджує Андрій Фісак.

Джерело: Прес-служба міської ради

Читати попередню

Нікопольські авіамоделісти перемогли у Всеукраїнському конкурсі

Читать наступну

Зловмисники перешкоджають нормальній життєдіяльності міста

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство