На які послуги у медзакладах Нікополя мають право ліквідатори та постраждалі від Чорнобильської катастрофи?

На які послуги у медзакладах Нікополя мають право ліквідатори ...
Картинка к: На які послуги у медзакладах Нікополя мають право ліквідатори та постраждалі від Чорнобильської катастрофи?

В 20 столітті було чимало подій, що відбилися на усьому подальшому розвитку людства і назавжди залишилися в пам’яті мільйонів людей; подій, що по своєму змінили світ. Історики та політики, письменники та соціологи з різних країн зазвичай називають їх етапними, епохальними, доленосними, найбільшими і незнаючими аналогів. Навіть через роки вони не перестають хвилювати численних дослідників, які намагаються по новому переосмислити їх значення, відкрити нові, раніше невідомі сторінки жахливої трагедії та народного подвигу.

До таких подій по праву належить аварія, що сталася в ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Вона наочно показала всьому людству наскільки небезпечним може виявитись «мирний» атом, що вирвався на свободу, наскільки беззахисним та вразливим може опинитися весь світ перед цією бідою.

Перед нами предстають долі десятків людей - пожежників, енергетиків, будівельників, водіїв, міліціонерів, лікарів, робітників промислових підприємств. Усіх їх вирвала з мирного життя і назавжди об’єднала катастрофа на Чорнобильській АЕС. Вони не шкодуючи свого здоров’я і життя, стали на шляху підступного «мирного» атома, рятуючи світ.

Ліквідаторів, які повернулися додому з небезпечної зони, чекали нові нелегкі випробовування – боротьба з отриманими під час перебування в Чорнобилі хворобами, боротьба за визначення своїх прав і отримання заслужених пільг.

Для надання медичних послуг ліквідаторам та постраждалим від Чорнобильської катастрофи в м. Нікополь був заснований кабінет по обслуговуванню осіб постраждалих від аварії на ЧАЕС. З 2004 року кабінет працює на базі КЗ «Нікопольська міська лікарня №4» ДОР». Сумна статистика нажаль відображає скільки шкоди завдала ця аварія здоров’ю людей.

З м. Нікополь на роботи пов’язані з ліквідацією аварії на Чорнобильській АЕС протягом 1986 – 1990 рр підприємствами міста у відрядження Нікопольським військовим комісаріатом на військові збори було направлено близько 1300 громадян.

Статистичні дані на 2018 р говорять таке: на диспансерному обліку знаходиться 520 осіб, з них ліквідаторів 403. Інвалідів, захворювання яких пов’язано з наслідками аварії на ЧАЕС – 77 особи, з них ліквідаторів 73 особи.

В КЗ «Нікопольська міська лікарня №4» ДОР» особи постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС мають змогу:

- Пройти диспансерний огляд,
- Безкоштовне УЗД,
- Діагностичне обстеження
- Отримання талонів на комп’ютерний томограф
- Лікування в денному стаціонарі, фізіотерапевтичному відділенні

Ліквідатори аварії 1 категорії мають право: на виписку безкоштовних ліків 1 раз на рік на суму 248 грн. Для хворих цієї категорії надаються путівки в Чорнобильське відділення ОКБЛ ім. Мечникова щомісячно.

Ми, Українці повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Чорнобиль був, є і буде , а тому згадувати про нього потрібно не лише раз на рік, а робити це постійно. І відлуння Чорнобильських дзвонів буде чути ще не одне покоління.

Лікар-терапевт по обслуговуванню осіб постраждалих на ЧАЕС
Костиря Г.В.

Джерело https://nikopolnews.net

Читати попередню

На Днепропетровщине объявлено штормовое предупреждение

Читать наступну

В Никополе пропал человек

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство