Найпоширеніші питання про житлові субсидії

Найпоширеніші питання про житлові субсидії
Картинка к: Найпоширеніші питання про житлові субсидії

1. Чи необхідно сплачувати за житлово-комунальні послуги отримувачам субсидії та пільг?

До завершення поточного опалювального сезону у разі наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг виплата субсидій та пільг не буде припинятись.

Наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг вливає на право отримання житлової субсидії лише при первинному зверненні або перепризначенні на наступний термін, тобто з 01 травня 2020 року.

Щодо громадян, які отримують пільги з оплати житлово-комунальних послуг, слід зазначити, що наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не позбавляє їх права на отримання пільг, а впливає лише на форму їх отримання з травня 2020 року.

Тобто, пільговики, які станом на 01.05.2020 року матимуть таку заборгованість отримуватимуть пільги, але у грошовій безготівковій формі.

Тому важливо, щоб у травні цього року у одержувачів пільг та субсидій була відсутня прострочена понад два місяці заборгованість, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн).

В період карантину, для оплати житлово-комунальних послуг, закликаємо не відвідувати відділення банків та Укрпошти, утворюючи черги та скупчення людей. На сьогодні існує декілька варіантів оплати послуг, які дозволяють зробити це дистанційно, зокрема використовуючи онлайн-банкінг та Інтернет.

Звертаємось до рідних та близьких пенсіонерів, осіб похилого віку та маломобільних категорій населення з проханням допомогти Вашим бабусям, дідусям, мамам, татам оплатити комунальні послуги без відвідування відділень банків та Укрпошти або зробити це за них.

2. Коли отримувачі субсидії отримають додатково по 300 грн. субсидії?

На час карантину Урядом прийнято законодавчі зміни щодо збільшення на 50 відсотків соціальних нормативів на користування електричною енергією; холодною водою, водовідведенням; та природним газом для приготування їжі і підігріву води, з урахуванням яких призначається субсидія. Зміна розміру субсидії буде індивідуальною для кожного домогосподарства, не існує чітко визначеного граничного рівня доплати. Для одних домогосподарств розмір субсидії збільшиться на 20 грн., для інших – на 100 грн. чи 500 грн.

Виплата буде проводитись разом з сумами призначеної субсидії за місяць, в якому буде здійснено перерахунок.

3. Якого числа виплачуються кошти субсидії?

Фінансування виплати готівкової субсидії здійснюється за рахунок бюджетної програми з державного бюджету і виплата не проводиться у визначене число місяця, а здійснюється управлінням соціальної політики лише після надходження коштів на зазначені цілі. Зазвичай, Ви отримували у поточному місяці до 10 числа готівкову субсидію за попередній місяць.

Фінансування ж субсидії у безготівковій формі проводиться Мінсоцполітики після обробки АТ «Ощадбанк» всієї необхідної інформації наприкінці поточного місяця, за попередній.

Всю необхідну інформацію щодо порядку призначення і виплати житлових субсидій можна отримати за телефоном (066) 948-31-06

Управління соціальної політики

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

В Никополе сегодня высокий уровень загрязненности воздуха

Читать наступну

В Никополе ожидают ответ по 3 анализам на COVID-19

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство