Найпотужніша в області сонячна електростанція. Що отримає Нікополь?

Найпотужніша в області сонячна електростанція. Що отримає Нікополь?...
Картинка к: Найпотужніша в області сонячна електростанція. Що отримає Нікополь?

Це одна з найкращих новин Нікополя за останній період… З 1 лютого 2018 року в нашому місті розпочинає роботу перша сонячна електростанція! 26 січня відбулося її урочисте відкриття. Солідна компанія – від посла Канади в Україні та головного інвестора до голови Дніпровської облради та мера Нікополя – перерізала зелену стрічку. Зеленому тарифу бути! Бути екологічно безпечній енергії!

- Тим паче, що у вас під боком – найпотужніша у Європі атомна станція, - зауважила Валентина Белякова, директор українського представництва TIU-Канада. – А тепер у вас буде ще й найпотужніша у Дніпропетровській області екологічна геліо-станція. Вона може виробляти до 10,5 МВт/год. Частина отриманої енергії буде направлятися на потреби НЗФ. Інша потраплятиме у загальну всеукраїнську електромережу. Наразі наша держава купує кіловат сонячної енергії від підприємства за 0,15 євроцентів (трохи більше 4 грн за кВт – авт.). У 2019-му тариф будуть переглядати у бік його зменшення.

Але, не дивлячись на це, канадці вбачають для себе вигідним проект сонячної електростанції у Нікополі. За словами пані Валентини, він коштував їм 12 мільйонів долларів. А нікопольський бюджет вже сьогодні отримав 2 мільйони гривень за аренду землі для станції. У місті створено 25 робочих місць. Це охоронці, електрики, енергетики та інший персонал нового підприємства.

Головний інвестор – Майкл Юркович з м. Калгарі. Президент інвестиційної компанії Refraction Asset Management (RAM) має українське коріння. І тому з радістю прийняв з рук мера нашого міста вишиванку та пообіцяв розвивати не тільки економічні, але і культурні зв’язки між Нікополем та Калгарі (штат Альберта).

Як зазначили автори проекту сонячної електростанції у Нікополі, цей об’єкт допоможе у вирішенні двох серйозних питань:

- розширення енергонезалежності України;

- збільшення частки екологічно чистих електростанцій у країні.

Нагадаємо, що наразі за допомогою альтернативних джерел наша держава виробляє до 2% електроенергії. Для порівняння, Швеція – більше 60%.

Нікопольська сонячна електростанція допоможе Україні підвищити відсоток ефективності та екологічності нашої енергосистеми.

Алёна Зинченко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

У Нікопольського воїна помер маленький син. Потрібна допомога

Читать наступну

У Нікополі закривають одну з найстаріших газет області

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство