Недільна школа храму св. прав. Петра Калнишевського запрошує дітей та дорослих на навчання

Недільна школа храму св. прав. Петра Калнишевського запрошує ...

Храм св. прав. Петра Калнишевського, ще тільки готується до відкриття, але вже розпочинається формування Недільної школи.

З благословення Преосвященнійшого Симеона єпископа Дніпровського і Криворізького заняття проводитимуться з вересня місяця 2017 року.

Предметами навчання в Недільній школі є Закон Божий, структурними компонентами якого є Священна Історія Старого і Нового Завітів (Біблійна історія); Катехізис; Церковний устав; Основи літургіки; Загальноцерковна історія та історія Української Православної Церкви.

Заняття будуть проводитися за віковими категоріями (групами).

Перша вікова категорія (діти віком від 5 до 8 років) - є підготовчим ступенем Недільної школи, що охоплює дітей дошкільного віку і молодшого шкільного віку.Метою навчання на цьому етапі є формування у дітей основ релігійно-етичного та естетичного сприйняття життя; прагнення любити Бога, себе і ближнього; розвивати моральну свідомість дітей, виховуючи в них бажання жити по совісті, уміння відрізняти добро від зла, слухатися старших і бути чесними, співчувати, прощати, дякувати і просити вибачення; прищеплювати любов до природи, як творіння Божого.
Дитина після закінчення підготовчого ступеня розуміє, що: найголовніше в житті навчитися істинно і нелицемірно любити Бога, себе і ближнього; світ - це творіння Боже і до нього потрібно відноситися з повагою і любов'ю, не руйнувати, але доглядати за ним, ушляхетнюючи його в міру своїх можливостей;слухняність - це перша справа любові; що від того, як ми відносимося до людей, котрі оточують нас, залежить відношення Бога до нас.

Друга вікова категорія - діти шкільного віку (від 8 до 16 років).Це основний структурний компонент системи Недільної школи, оскільки саме на цьому етапі стає можливим повноцінний процес навчання, до якого дошкільнята психологічно доки недостатньо готові.

Метою навчання на цьому рівні є воцерковлення і соціалізація учнів на православній основі.

Навчальний процес передбачає формування у дітей основ догматичної свідомості; прищеплювання їм довіри до Бога і Церкви; моральної позиції, що грунтується на любові до Бога, до себе і ближнього; основ свідомості євхаристії, ієрархічного мислення, поняття соборності; церковно-історичної свідомості, переважно на основі житійного матеріалу; поняття благочестя, елементарних літургійних знань та молитовних навичок; суспільної свідомості, як відносно этно-культурных коренів, так і відносно особистої приналежності до українського суспільства.

Дитина після закінчення курсу другої вікової категорії знає напам'ять «Символ віри» і уміє коротко пояснити сенс кожного його члена; розуміє, що Богу слід довіряти як люблячому Батьку і Промислителю; може навести приклади довіри Богу з Житій святих, світської літератури та з повсякденного життя; знає і коротко може розповісти житіє святого, ім'я якого носить; має навичку особистої і церковної молитви, знає напам'ять молитви «Отче наш», «Богородице Діво, радуйся», Ангелу Охоронителю; тропарі Пасхи, Хресту і своєму святому; розуміє сенс богослужіння і його ключових моментів; знає головну заповідь і розуміє її; розуміє, що євангельська мораль - основа не лише особистого, але і сімейного, і церковного, і громадського життя; уміє оцінювати свої вчинки і події, які відбуваються навколо нього, з християнських позицій.

Має наступні сформовані поняття і уявлення: Божественне Одкровення і форми його збереження; молитва, богослужіння; образ і подоба Божа; доброчесність; віра, надія, любов; гріх, прокляття і смерть; спасіння; заповідь; істинне і неправдиве богопочитання;ідолопоклонство; життя; вбивство; розпуста, перелюбство; крадійство; брехня; заздрість; блаженство; упокорювання; лагідність; правда; милосердя; чистота серця; радість у Христі.

Джерело http://kp.nikopolnews.net

Читати попередню

Никопольчане впервые обыгрывают МИР и проходят в следующий этап Кубка Украины

Читать наступну

Інформація щодо розгляду електронної петиції

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство