Нікополь внесли у великий маршрут індустріального туризму

Нікополь внесли у великий маршрут індустріального туризму

Те, що для багатьох нікопольців – повсякденна рутина, для іноземців – цікава пригода, варта спеціальної подорожі. Робітники наших заводів іронічно посміхнуться, дізнавшись, що хтось готовий заплатити немалі гроші, аби потрапити на їх виробництво. Але взявши до уваги, що у старушці Європі майже не залишилося діючих промислових гігантів, звичайно, європейцям цікаво подивитися на вражаючий механізм їх роботи.

Отож, для Нікополя, як центру промислової індустрії, відкриваються нові туристичні можливості.
Такі перспективи для нашого міста вималювалися на Туристичному бізнес-форумі-2017, що пройшов у Запоріжжі 16-17 листопада. За круглим столом зустрілися представники промислових міст, готових стати великим колом індустріального туризму в Україні. Серед них був і Олег Фельдман, що презентував нашу родзинку – найбільші у світі марганецькі рудники та долучений до них гігант – Нікопольський феросплавний завод.

Ще за тисячі років до нашої ери на території Нікопольщини могутні скіфи навчилися видобувати такий необхідний для міцності металу марганець. А потім робили непереможні наконечники стріл та іншу зброю, - доповнив свою доповідь історичною цікавинкою голова БФ «Нікопольщина туристична».

Хедлайнером українського промислового кола вважається Чорнобиль. Це неоднозначний з психологічної точки зору, але унікальний за змістом для всього світу туристичний об’єкт. Аби дізнатися, яке воно – життя після людини – туристи з різних країн та континентів тягнуться до «Зони». І з кожним роком їх потік тільки збільшується.

Як зону трагедії перетворити на туристичну родзинку – за цим досвідом до нас почали звертатися японці, після того, як самі отримали Фукусіму, - розповідає Сергій Мирний,директор з науки та розвитку об’єднання «Чорнобиль Тур». – Це було складно – переломити негатив у людській свідомості, показати Чорнобиль з іншого боку. Але нам це вдалося. І тепер до нас масово їдуть туристи. У 2017 році їх кількість повинна досягти 50 тисяч.

А ось для тих, хто бажає не тільки просякнутися атмосферою мертвого промислового міста, але й надихнутися живими потужностями, вже сьогодні готується відповідна пропозиція.

- У межах туристичного бізнес-форуму ми (представники Чорнобиля/Києва, Запоріжжя, Кривого Рогу, Дніпра, Одеси та Нікополя) вже почали прокладати маршрут великого індустріального кола України, - повідомив Олег Фельдман.

- Нами вже зацікавилася солідна Асоціація «Європейський маршрут індустріальної спадщини (ERIH)», - додав краєзнавець-екскурсовод Володимир Козаков, - І якщо наше співробітництво буде плідно продовжуватися, якщо ми й далі будемо підвищувати якість туристичного обслуговування, то в український промисловий туризм почнуть вкладатися солідні кошти.
Отож, якщо Нікополь буде активно розвивати туристичну принадність своїх промислових об’єктів, то стане повноправним учасником великого індустріального кола туризму в Україні.

Олена Зінченко

Джерело nikopol-art.com.ua

Читати попередню

Нікопольські музиканти стали переможцями XІI Всеукраїнської Музичної Олімпіади «Голос Країни»

Читать наступну

Творчий калейдоскоп «Нікопольський ярмарок» у металургійному технікумі

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство