Нікопольщина увійшла в перший турмаршрут крізь три століття козацтва, який стартує навесні

Нікопольщина увійшла в перший турмаршрут крізь три століття ...
Картинка к: Нікопольщина увійшла в перший турмаршрут крізь три століття козацтва, який стартує навесні

Вперше три області об’єдналися, аби провезти сучасних туристів крізь три століття козацтва. Від колишнього замку Дмитра Вишневецького на о. Хортиця до останніх подихів Січі на місці нинішнього с. Покровське. Від витоків козацької вольниці - до її руйнування. «Від Хортиці до семи Січей».

Запоріжжя-Нікопльщина-Херсонщина – такий чотирьохденний патріотичний маршрут до о. Хортиця і семи Січей намітили організатори. Серед них нікопольська турагенція «7 Січей» (ПП РПЦ «Січ») відповідає за відрізок маршруту Нікопольщиною.

Як повідомив директор агенції Олег Фельдман, наразі є попередня версія маршруту п`ятьма Січами Нікопольського краю. Згідно неї, охочим до козацької історії покажуть раритетну Ікону-ставротеку Війська Запорозького Низового у Нікопольському краєзнавчому музеї, повезуть на місце обрання Богдана Хмельницького у Стару частину міста, до пам`ятки національного значення «Могила отамана Іван Сірка» поблизу с. Капулівки, до козацького комплексу на місці Буцько-Томаківської Січі із цілющим джерелом у с. Острів, на хутір Калнишевського у с. Покровське та покажуть інші козацькі цікавинки краю.

Запорізький відрізок маршруту (від турклубу «В дороге») включатиме в себе такі найцікавіші місця як: річкову подорож до о. Байда (замок Вишневецького), відвідини на о. Хортиця козацького зимівнику Протолче, музею судохідства, вистави кінного театру, комплексу "Запорізька Січ". На завершення гості відвідають Історико-культурний центр «700-літній Запорозький дуб».

Херсонський партнер маршруту, туроператор «Фініст тур» покаже місця розміщення Кам`янської та Олешківської Січей, а також - водоспади Трубецького, вежу Вітовта, виноробне господарство князя Трубецького (з дегустацією), дерев`яну козацьку Свято-Введенську церкву у Бериславі, а також залишки фортеці Гази-Кермен і замку Тягинь. Цікавим фактом є те, що у 1492 році під стінами Тягина запорозькими козаками був захоплений і знищений турецький корабель, що прийнято вважати першою згадкою про козаків і датою заснування запорозького козацтва, якому в цьому році виповниться 526 років.

Вже цієї весни перші туристи стартують із Запоріжжя через Нікопольщину на Херсонщину у чотирьохденний маршрут - крізь три століття козацької волі.

Алёна Зинченко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

Никопольский суд – в десятке самых медленных по Украине

Читать наступну

Уникальный проект: в Никополе готовят детей к школе через… музыку

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство