Нікополь відвідали гуру українського туризму ФОТО ВИДЕО

Нікополь відвідали гуру українського туризму ФОТО ВИДЕО

Минулого тижня у прес-центрі міської ради відбулась зустріч виконуючого обов’язки міського голови Андрія Фісака з представниками Міжнародної Асоціації індустрії гостинності з міст Дніпропетровська, Запоріжжя та Києва. Нікопольщину по праву називають колискою козацтва. Адже саме Нікопольщина є краєм п’яти Запорозьких Січей. Наш край свідок великої кількості пов’язаних з козацтвом доленосних, переломних моментів історії, що мали велике значення для багатьох країн та імперій, народів і націй. Тому не дивно, що наша земля привертає увагу лідерів українського турбізнесу.

Зустріч була ініційована в.о. міського голови Андрієм Фісаком. Під час дискусії президент Міжнародної Асоціації індустрії гостинності у Києві Олег Савран, віце-президенти Наум Кузнецов, Сергій Яцуненко та Сергій Геращенко, а також керівник 2представництва Запорізького відділення Міжнародної Асоціації індустрії гостинності Євгенія Погорєлова обговорили перспективи розвитку туризму на Нікопольщині та методи залучення місцевих і закордонних інвесторів. У свою чергу, присутні під час дискусії представники малого та середнього бізнесу німецький підприємець Кристоф Райва (кафе та готель «Монте Крісто», нічний клуб «Мокамбо», магазини «Casa Nova»), голова Союзу підприємців та підприємств Нікопольщини Дмитро Нікітченко (комплекс «Майями») та радник міського голови з питань розвитку підприємництва Анатолій Тульчинський (співзасновник яхтклубу, готелю та кафе «Якорь») висловили власне бачення Нікополя туристичного.

Крістоф Райва запропонував створити фонд Старої частини міста для спільної її реконструкції за фінансової участі підприємців, що працюють тут, і міської влади. Така ідея буде мати продовження. Домовилися про необхідність проведення окремої зустрічі влади з підприємцями, які мають бізнес у Старій частині для обговорення шляхів вирішення проблемних питань і теми реконструкції цієї історичної частини міста — в перспективі. Мета — спільними зусиллями зробити для нікопольців та гостей міста Стару частину місцем відпочинку, де буде збережена і відновлена дореволюційна архітектура, зроблена пішохідна зона, лавочки та виконаний сучасний благоустрій території.

Радник міського голови з питань зв’язків з громадськістю та розвиткутуризму (на громадських засадах) Олег Фельдман у презентації ознайомив гостей з найбільш яскравими сторінками історії Нікополя і району та наявними точками туристичних маршрутів — шляхами козаків та скіфів. Недостатню кількість підготовлених туроб’єктів можна компенсувати козацькими розвагами, майстер-класами, можливостями річкових прогулянок тощо. На завершальній стадії перебуває підготовка 5-річної Програми збереження культурної спадщини та розвитку туризму в м Нікополі, — розповіли на зустрічі її ініціатори — Олег Фельдман та заступник міського голови Ольга Коник.

— Крім стимулювання розвитку турбізнесу та інфраструктури, програма передбачає проведення знакових масових фестивалів та різноманітних свят. — говорить Ольга Коник. — Не чекаючи прийняття програми, ми вже приступили до справи. Наприклад, 25 квітня вперше буде проведено спільно з козацькими організаціями свято, присвячене обранню Богдана Хмельницького гетьманом Української козацької держави і початку Визвольної війни. Це заявка на те, щоб дане свято в наступні роки стало масовим, проводилось протягом декількох днів, збирало у місті не менше 5000 гостей. Вже багато років в Нікополі також проводиться пісенний фестиваль «Козацькими шляхами». Будемо співпрацювати з районною владою і з владою міст Марганець, Орджонікідзе, щоб об’єднати наші потенціали. Крім того, на початку квітня ми провели в Нікополі великодній фестиваль «Українське Писанкове дерево» та літературно-мистецький конкурс «Край п’яти Січей». В майбутньому мають право на життя і гастрономічні фестивалі на основі скіфського та козацького колориту. Наприклад, Свято козацької каші куліш або, приміром, День борщу, Свято українського сала, День Медовухи і т.п. Чекаємо небайдужих активістів для спільної реалізації ідей!

За два дні гостей ознайомили з найбільш яскравими місцями і сторінками історії Нікопольщини. Відвідали Стару частину міста, побачили пам’ятник Богдану Хмельницькому, в контексті індустріального туризму відвідали цехи ВНЦ «Трубосталь», де екскурсію для них особисто провів генеральний директор, депутат облради Олександр Фельдман. Під час відвідування пам’ятки національного значення Могили Івана Сірка на всіх чекав сюрприз — коровай з вітальним виступом нікопольського ансамблю «Микитин Ріг» і виставка козацької зброї. Оглянули гості і славні скіфські кургани, а також Панські кручі в с.Капулівка. Відвідали пам’ятники Осипу Шору і Нестору Махно. А в комплексі на острові Томаківка (п.Острів) поблизу Марганця керівники асоціації взяли участь у майстер-класах зі стрільби з лука, спробували свої сили у приготуванні козацького кулішу та юшки, випили води з цілющого козацького джерела.

По завершенню дводенного туру гості надали ряд рекомендацій для подальшого 7спільного впровадження. Зокрема, на думку експертів, поки нікопольські маршрути і саме місто не «розкручені», необхідно створювати транзитні маршрути — включати Нікопольський край у вже існуючі маршрути по українським козацьким місцям: Запоріжжя, Нова Каховка, Асканія Нова, Чигирин, Батурин та іншім. Гості наголосили, що з такою багатою історією і не реалізованим потенціалом вони зіткнулися вперше. На їхню думку, козацькі місця, традиції та культурну спадщину краю — дуже близькі і зрозумілі для громадян України та діаспори за кордоном.

На думку гостей, зусилля влади, підприємців та туристичних асоціацій повинна об’єднати єдина концепція розвитку регіону як туристичного — планом її реалізації і стане Програма збереження культурної спадщини та розвитку туризму у Нікополі, що розробляється зараз робочою групою при міському голові. Є велика перспектива у екскурсійного історичного туризму і доповнюючого його — фестивального туризму.

За словами віце-президента асоціації, почесного працівника туризму України Сергія Геращенка, необхідно популяризовувати знаменні дати з історії краю. Зібрану історичну інформацію доносити до жителів міста, в т.ч. підприємців і залучати їх у розвиток туризму. А коли всі українці дізнаються про традиції, історії, героїчне минуле, то у багатьох виникне бажання приїхати і доторкнутися до історії.

Отже, можна впевнено сказати, що Нікополь має туристичне майбутнє. І вже зараз необхідно закладати фундамент для подальшого його розвитку, знати, цінувати та відроджувати козацькі традиції, якими так славиться наш край.

Зі своїми ідеями та пропозиціями стосовно програми розвитку туризму у Нікополі та започаткування нових туроб’єктів, звертайтесь за адресою електронної пошти: niktravel2020@gmail.com та у фейсбук-группу «Нікопольщина туристична»: www.facebook.com/groups/niktravel

Фото О.Фельдмана, Б.Плахотті
Повний фотозвіт https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1098480003511781&type=1&hc_location=ufi

Джерело: portal.nikopol.net

Читати попередню

Влада закликає активних громадян контролювати якість ремонту доріг

Читать наступну

Розпочато фрезерування вулиці Електрометалургів

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство