Обережно: ботулізм

Обережно: ботулізм

В Україні вже троє людей захворіли на ботулізм цього тижня, один із них помер. Всі вони отруїлись рибою, придбаною у різних супермаркетах Києва. Але від одного виробника.

Ботулізм - це дуже важке, смертельно небезпечне інфекційно-токсичне захворювання, що вражає нервову систему. Ботулізм виникає при потраплянні в організм харчових продуктів, що містять мікроб - збудник інфекції.

Найчастіше причиною хвороби є консервовані продукти домашнього приготування, особливо гриби. Збудником інфекції є мікроби - анаероби з групи клостродій. Вони містяться в кишечнику багатьох тварин і грунті, зберігаються там багато років. З ґрунту мікроб потрапляє в харчові продукти. Спори ботулізму витримують нагрівання до 100 градусів і переносять високі концентрації солі та оцтової кислоти.

Інфекція, потрапивши в організм людини, всмоктується в кров і спричиняє важке захворювання, яке може призвести до смерті. Ботулізм вражає нервову систему, в основному - спинний мозок. Згодом настає параліч м'язів, розвивається гостра дихальна недостатність. Хвороба розвивається вкрай швидко - протягом 2-24 годин. На щастя, від людини до людини інфекція не передається. А ось імунітет до ботулізму не виникає, цією хворобою можна захворіти повторно. Перші симптоми можуть з'явитись як через кілька годин після вживання, так і через 10 днів. Високої температури та нудоти, як правило, не буває. Хіба, якщо у продукті був ще супутній збудник.

Симптоматика розвивається зверху вниз. Людина починає погано бачити, двоїться в очах, виникає сухість сльозових оболонок, а далі інші симптоми – м'язова слабкість, зникнення рефлексів аж до дихальних розладів.

Медики радять при перших симптомах отруєння одразу звертатися до лікаря.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Дороги, стадіон та зміни в бюджеті - які питання стали основними під час останньої сесії міської ради

Читать наступну

У Нікополі святкували День захисту дітей. ФОТО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство