Обережно сальмонельоз!

Обережно сальмонельоз!
Картинка к: Обережно сальмонельоз!

За оперативною інформацією ВСП «Нікопольський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» спостерігається ускладнення епідемічної ситуації з гострих кишкових інфекцій. Головним фактором, що сприяє виникненню захворювань залишаються харчові продукти, більшість яких придбані на ринках міста та в торговій мережі. Так 25 % хворих пов’язують захворювання з молочними продуктами, 16,7 % - з вживанням м’ясних страв, а 16,7 % – кулінарних страв.

Також відмічено зростання на захворювання на сальмонельоз, у травні цього року вже зареєстровано 4 випадки, захворювання пов’язанні з вживанням яєць та овочів, придбаних на ринках міста у приватних осіб.

Довідково: Сальмонельоз – гостре інфекційне кишкове захворювання, збудниками якого є різні види бактерій роду Salmonella. Сальмонела вражає шлунково кишковий тракт, іноді може протікати з тифоподібними симптомами, рідше у вигляді генералізованих септичних форм. Збудники сальмонельозу надзвичайно стійкі до впливу низьких температур, а також інших проявів зовнішнього середовища. У випорожненнях тварин ці бактерії здатні зберігатися протягом трьох років, у водоймах – до чотирьох місяців, в молочних продуктах – до 20 днів. Багато штамів сальмонел резистентні до дії антибіотиків, але легко гинуть від хлору дезінфікуючих розчинів.

Відділ з питань надзвичайних ситуації та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради закликає мешканців міста не купувати на ринках, у випадкових людей та в заборонених місцях для торгівлі м’ясні продукти, яйця, гриби, овочі, в’ялену та копчену рибу, ковбасні та кулінарні вироби домашнього приготування.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни та приготування і зберігання харчових продуктів, адже це надійних захист від сальмонельозу!

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

«Весняний серпантин» дитячої творчості

Читать наступну

Нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення на 2019 рік

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство