Обирайте найцікавішу ідею благоустрою центру Нікополя

Обирайте найцікавішу ідею благоустрою центру Нікополя

Що стоятиме замість Леніна біля міської ради? Чим замінять «глобус» на Європейській площі? Саме ви можете вибрати найкращий варіант.
Надсилайте свої ідеї до 13 травня та приймайте участь в обговоренні проектів благоустрою центру Нікополя! 

Нагадуємо, що триває конкурс на кращий ескізний проект благоустрою центральної площі Нікополя «Місто для людей». До відділу з питань культури та туризму надійшло вісім пропозицій від містян. Наразі вони доступні для вашого обговорення. З 16 по 26 травня компетентне жюрі, враховуючи думку громадськості, вибере найбільш цікаві концептуальні пропозиції (ідеї) першого етапу для включення їх у другий етап. Переможцям І етапу конкурсу нагородження не передбачається. З 27 травня по 27 червня – другий етап конурсу. Визначення найкращих ескізних проектів на основі відібраних ідей на І етапі. Переможець конкурсу стане відомий 8 липня 2016 року. Він отримає винагороду у сумі 5 000 гривень.

Отож, на ваш розсуд — такі ідеї.

Пропозиція 1

На місці пам’ятника Леніну — храм миру у формі 10-метрової писанки у колі фонтану. Писанка розписана тематичними малюнками з історії світу, України та Нікопольщини (скіфська, козацька, сучасна епоха).
На місці «глобусу», що на Європейській площі — пам’ятник Українському Січовому козацтву у вигляді Святої Покрови Божої Матері.
На майбутній алеї за «глобусом», де зараз розташований хрест — пам’ятник Небесній Сотні та воїнам АТО.

Пропозиція 2

На місці пам’ятника Леніну — чумацький (козацький) віз з волами (кам’яне), українську хату з піччю, рушниками, посудом.
На місці «глобусу» — об’ємний герб Нікополя (козака на коні)
Алея захисників України.
На майдані за музеєм – козацьке містечко: курені, вози, млин, сторожова вежа, посуд, зброя, котел, тулумбас, бандура, атрибути для змагань.

Пропозиція 3

На місці пам’ятника Леніну – скульптурна композиція Україна-матір. На постаменті, прикрашеному колосками пшениці, скульптура української жінки в національному одязі (5 метрів вистою). В одній руці — голуб миру, а другою рукою вона пригортає дитину. Навколо цієї статуї в зріст людини: гетьман з булавою (трішки вищий), козак на коні з шаблею, кобзар грає на кобзі, воїн АТО, хлібороб з хлібиною на фоні комбайна.

Пропозиція 4

На місці пам’ятника Леніна — скульптурна композиція: сидить козак бандурист – це наше козацьке минуле, а навколо нього стоять і слухають: дівчина у віночку – це наша молода незалежна Україна, воїн АТО – захисник нашої країни і дитина – наше майбутнє. Таким чином ця композиція буде відтворювати нерозривний зв’язок минулого, сьогодення і майбутнього.
На місці «глобусу» — пам’ятник козака, як на гербі Нікополя. Постамент оформити в дусі червоно-чорної вишиванки, як у всій нашій історії любов до Вітчизни поєднувалась з журбою за загиблими. На алеї за ним побудувати каскад фонтанів із світловим та музичним супроводжуванням.

Пропозиція 5

На місці «глобусу» – башта спостереження, які використовувалися у часи козацтва Микитинської Січі, або будь-яка споруда з оглядовим майданчиком. Оглядові майданчики є в багатьох містах України. Вони приваблюють не тільки мешканців міста, а й туристів.
Забудову, в якій зараз знаходиться краєзнавчий музей, з часом приєднати до цієї башти, щоб все це стало єдиним комплексом і гармонійно передавало історію нашого міста.
Невеличкий парк за музеєм – своєрідний амфітеатр з огорожою із живих рослин. Установити у ньому сцену, лавки. В цьому театрі під відкритим небом можна буде проводити цікаві культурні та ін. заходи.

Пропозиція 6

На місці «глобусу» — сонячний годинник та графічний колаж, на якому мають відображатися найбільш значущі дати з історії України і міста (фото 2). На так званому «циферблаті» годинника можна зобразити карту п’яти Січей.
На місці Леніна варіанти на вибір:

— козацький човен «чайка», в якій сидять козаки на чолі з Іваном Сірком. Скульптури козаків розташовані таким чином, що люди, які відвідуватимуть цей пам’ятник, будуть мати можливість зайти в човен та сісти поруч;
— декілька волів тягнуть візок, навантажений мішками з сіллю. Цей пам’ятник буде символізувати Чумацький шлях, що мав стратегічне значення для всієї України. Біля такої скульптури буде цікаво не лише дорослим, але й дітям. Сама конструкція передбачає можливість вибратися на волів чи у віз та відчути себе козаком, що їде на ярмарок.
— після виснажливого походу козаки варять куліш в казані. Можна зобразити не обов’язково мультиплікаційний сюжет (це більш для наочності), а можуть бути використані прообрази реальних козаків. Саме вогнище можна зробити таким чином, щоб вночі створювалася ілюзія справжнього розпаленого багаття.
— експозиція «Нікополь в мініатюрі». Ця ідея вже декілька разів обговорювалася громадою та владою міста, але, на жаль, досі не була реалізована.

Пропозиція 7
Європейська площа — сцена з танювальним майданчиком, за неюю газон з клумбами та арт-об’єктом. «Глобус» поставити на постамент «Я люблю Нікополь».
Старе місто – козацька тематика, акцент на історії. Катання по Каховському водосховищу на казацьких чайках.
Вздовж головних доріг на в’їзді у кожну частину міста встановити відповідні інформаційні вказівники: «Вітаємо в історичній частині міста», «…в центрі міста» і т.д. 
Парк Перемоги – будівництво спортивних об’єктів, реконструкція каскаду фонтанів, макету Каховського водосховища і т.д. 
У кожному парку — дитячі майданчики. Газони однорідні, без протоптаних стежок. На вході – кіткові арки.

Джерело: http://portal.nikopol.net/

Читати попередню

Шановні військовослужбовці, учасники бойових дій АТО

Читать наступну

«Нікопольтеплоенерго» у зв’язку із децентралізацією опалення припиняє свою роботу

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство