Очільниця первинної медицини Нікополя розказала про нововведення, пов’язані з реформою

Очільниця первинної медицини Нікополя розказала про нововведення, ...
Картинка к: Очільниця первинної медицини Нікополя розказала про нововведення, пов’язані з реформою

З 1-го квітня в Україні стартує кампанія з підписання декларацій між пацієнтом та лікарем первинної ланки. Такі зміни відбуваються в рамках медичної реформи, яка активно впроваджується в нашій державі. Не обійшла вона і Нікополь. Аби докладніше розібратись в алгоритмі: пацієнт-декларація-лікар, прес-служба Нікопольської міської ради звернулася до головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Валентини Горяної за роз’ясненнями.

В ході бесіди Валентина Вікторівна повідомила, що декларація – це документ про наміри пацієнта обслуговуватись у конкретного лікаря первинної медичної допомоги. Сюди заноситимуться всі необхідні дані про людину, а також прізвище контакти та адреса надання послуг медика.

Кампанія декларування триватиме з 1-го квітня по 30-червня 2018 року. У цей період пацієнт, визначившись з тим медиком, з яким він буде співпрацювати, прямує до нього з паспортом та ідентифікаційним кодом. Лікар самостійно вносить всю необхідну інформацію про пацієнта в електронну базу, а потім віддає йому один примірник декларації, який і буде його медичним путівником. Якщо людина. Через свої фізичні обмеження, не зможе самостійно прийти до лікарні – медик прийде до неї сам.

Декларативні відносини будуть оформлюватись з сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами. Кожен з них зможе обслуговувати не більше 1800, 900 і 2000 пацієнтів відповідно. Річні послуги сімейного лікаря (за одного пацієнта) коштуватимуть державі 370 гривень. За словами Валентини Горяної, цей етап реформи знімає з місцевого бюджету фінансове навантаження на первинну ланку. Тепер кошти надходитимуть з Національної служби здоров’я, в якій зареєстровані всі наші лікарі. А Центр у найближчий час змінить свій статус з «Комунального закладу» на «Некомерційне підприємство». Відповідні документи вже подані до міської ради.?

Фінансові надходження, які отримуватиме медзаклад, розподілятимуться на заробітну плану лікарів, молодшого медперсоналу, лабораторну та функціональну діагностику, зміцнення технічної бази, затратні матеріали тощо. Тобто, на повноцінне функціонування всієї служби. Сподіваємось, звичайно, що зарплатня наших лікарів підвищиться, але заздалегідь цього передбачити не можемо. Спочатку необхідно, щоб запрацював весь механізм, - зазначає головний лікар Центру.

Реформування медичної галузі на даному етапі обмежує кількість викликів лікарів до хворих. Це пов’язано з тим, що у медиків первинної ланки значно розшириться спектр завдань та обов’язків. Такі нововведення не стосуватимуться дітей до року, хворих з високою температурою та болем у серці.

Валентина Горяна припускає, що поступово, до кінця року в Центі зникнуть реєстратури, бо в них не буде необхідності. Талони та амбулаторні журнали запису замінять електронні бази даних. А про свій візит до лікаря пацієнт зможе домовитись особисто, зателефонувавши у робочий час за номером, який вказано у декларації.

Отже, нікопольцям потрібно не забути до 30-го червня задекларувати свої відносини з тим лікарем, у якого б вам хотілось надалі обслуговуватись. За словами головного лікаря Центру, медиків вистачить на всіх, тому Валентина Горяна закликає не створювати ажіотажу. Нічого страшного не відбувається – це просто структурні зміни, які допоможуть побудувати більш тісні, логічні та зрозумілі стосунки між пацієнтом та лікарем, незважаючи на адресну прив’язку.

Джерело http://ntm.net.ua

Читати попередню

 В Никополе завершилось голосование за проекты бюджета участия. Когда результаты?

Читать наступну

В Никополе негде бесплатно пройти флюорографию: слухи или правда?

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство